שתף קטע נבחר

סרטון ברשת: "שגיא דופק ביצה לסודני"

הסרטון, שהועלה לפייסבוק, מציג השפלתו של עובד זר, מסתנן או מבקש מקלט, לקול צחוקו של חברו של המשליך. הוא זכה לכ-200 "לייקים" וכמות זהה של שיתופים. המשטרה: "מדובר בתקיפה, עזרו לנו לאתר את מי שצילם"

סרטון שמראה זריקת ביצה על עובר אורח זר הועלה לרשת ביממה האחרונה ועורר סערה בקרב גולשים. הוא מציג מה שנראה כתיעוד של ישראלי שיוצא ממכוניתו, מתקרב לעבר אדם אפריקני, מסתנן או מבקש מקלט, ומשליך עליו ביצה - תוך שחברו מעודד אותו.

 

עוד בחדשות ynet:

 

הסרטון, תחת הכותרת, "שגיא דופק ביצה לסודני", הועלה לפייסבוק וזכה עד כה לכ-200 "לייקים", כמות זהה של שיתופים ועשרות תגובות, חלקן אוהדות.

  

הסרטון הועלה גם לעמוד הרשמי של משטרת ישראל בפייסבוק, שם קבעה המשטרה כי "אכן, מדובר בתקיפה, אולם יש צורך לאתר את מי שצילם ותיעד את הסרטון, במטרה לקבל פרטים מלאים על התוקף. בהזדמנות זו אנו קוראים למי שתיעד, וכן למי שמכיר את הצלם או התוקף, לפנות אלינו ולמסור פרטים בכתובת הבאה: facebook@police.gov.il".

 

בתגובה רשמית נמסר כי "במשטרת ישראל מכירים את הסרטון המדובר ועוסקים כעת באיתור זהות הגולש באמצעים טכנולוגיים".

 

לאחרונה הגיעה המתיחות בין התושבים הוותיקים למסתננים ולמבקשי המקלט לנקודת רתיחה. ביום רביעי שעבר התקיימה בדרום תל אביב הפגנה מאורגנת שעד מהרה הידרדרה להתפרצות זעם קשה ואלימות נגד זרים ברחובות: כאלף איש שהפגינו בשכונת התקווה במחאה על אוזלת ידה של הממשלה בטיפול בתופעה, עברו עד מהרה לקריאות גזעניות ולאלימות.

 

בתום העצרת התפרעו תושבים במשך שעות, תקפו זרים והתעמתו עם שוטרים. 17 בני אדם נעצרו. בין היתר, תקפו המתפרעים מכונית שבה נסעו שלושה זרים ממוצא אפריקני. איש לא נפגע, אך שמשותיה של המכונית נותצו לגמרי,

וכך גם פנסיה האחוריים. שוטרים שהיו במקום הדפו את המפגינים, והמכונית המשיכה בדרכה. הפגנות בסדר גודל קטן יותר נערכו בערים אחרות ברחבי הארץ.

 

במקביל עצרה המשטרה חבורת נערים ואדם בוגר אחד, בחשד שנהגו להסתובב בקבוצות בדרום העיר, לאתר זרים שהלכו או ישבו לבדם ולתקוף אותם עד זוב דם. חלק מהנערים הודו שהיו מעורבים בחמישה מקרים לפחות מסוג זה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זכה לתגובות אוהדות בפייסבוק
מומלצים