שתף קטע נבחר

הרצח בב"ש: "היא הבליגה כדי לא להרוס בית"

בני משפחתה של שרה יאסו, שבעלה רצח אותה וערף את ראשה, מבקשים להגן על שמה. "לא ידענו על העבר שלו, היא שתקה כששאלו אם הכול בסדר", סיפרו. "אפילו חיה שהורגת יש לה גבולות. עכשיו הוא ממשיך להתעלל בה"

בני משפחתה של שרה יאסו (37), שנרצחה בשבוע שעבר על ידי בעלה בצורה אכזרית, מספרים היום (ב') כי לא ידעו על היחסים העכורים ששררו כנראה בין בני הזוג. בהארכת מעצרו טען הבעל שהודה ברצח, חנוך יאסו (41), כי אשתו נהגה להתעלל בו ולהקניט אותו, אך קרובי משפחתה טוענים כי הוא זה שהתעלל בה וכעת עושה לה רצח אופי.

 

הרצח בבאר-שבע - דיווחים אחרונים ב-ynet:

 

"דברים רעים שהיו לה היא שמרה אצלה. כל פעם ששאלו אותה מה קורה ואם יש בעיות תמיד היא אמרה שהכול בסדר", סיפר ל-ynet בן דודהּ, גזאי זראו. "בזמן ההלוויה פגשנו חברי ילדות של חנוך, הם סיפרו לנו שהיו לו התפרצויות זעם בלתי ניתנות לשליטה. לא ידענו על העבר שלו. היא שתקה כששאלו אם הכול בסדר. היא הבליגה כי לא רצתה להרוס בית".  חנוך יאסו, סוהר שב"ס, חשוד שבזמן שהיה בגילופין ערף את ראשה של אשתו וקבר אותו לא הרחק מהבית. "הרוצח הזה מטורף", המשיך זראו, "אפילו חיה שהורגת יש לה גבולות".

 

"הוא חבט, היא נפלה וירד לה דם מהפה"

אחיה של שרה, גיאן סלומון, טען כי בעלה התעלל בה. "רק חיה מתנהגת איך שהוא התנהג. אין לי מילים". לזוג שלושה ילדים, בני שנתיים, 6 ו-7 שהועברו לטיפול שירותי הרווחה. לדבריו של סלומון, אחד הילדים ראה חלק מהמעשה בסלון הבית. "הגדול והקטנה ישנו, הוא סיפר לנו שראה אותו חובט בה, אני לא יודע אם בסכין או בידיים. אחרי החבטה הראשונה היא נפלה וירד לה דם מהפה, ואז הוא הכניס אותו לחדר השינה עם האחים כדי שלא יוכלו לראות או לשמוע". גם הוא סיפר כי "לא ידענו שום דבר על מה שקורה. שאלתי אותה אם יש בעיות והיא כל הזמן החזירה חיוך".

 

"החלום שלה היה לבנות בית בישראל". שרה יאסו ז"ל (צילום רפרודוקציה: אליעד לוי) (צילום רפרודוקציה: אליעד לוי)
"החלום שלה היה לבנות בית בישראל". שרה יאסו ז"ל(צילום רפרודוקציה: אליעד לוי)

 

אדי, אחיה הגדול של הנרצחת, טען כי היא הייתה אשה נעימה, וכי בעלה עושה לה כעת רצח אופי. "קשה לי... איך שהוא התעלל בגופה. המפלצת הזה, הפסיכופת, הוא ממשיך להתעלל בה, בנפש. עושה רצח אופי". לדבריו, הוא חייב להגן על שמה הטוב של אחותו, "היא הייתה ילדה של בית. ילדה טובה ושקטה, נתנה כבוד לכולם. החלום שלה היה לבנות בית בישראל ולהביא ילדים לעולם. לא ידענו על מה היה לבעלה בפנים. אבל מבחוץ היינו חברים".

 

בני המשפחה ביקשו להעביר מסר לנשים אחרות החוות אלימות מבני זוגן וקראו להן להתלונן. "אי אפשר להחזיר את שרה, אבל אם היא הייתה יכולה לדבר, היא הייתה אומרת לכל בנות ישראל שחוות אלימות בבית לצאת החוצה ולשתף קרובים ומשפחה ואפילו להתלונן", אמר בן הדוד אינברם אליאס, "לא לומר 'הכול יהיה בסדר', באלימות אי אפשר לטפל. זה עניין של זמן. בנות ישראל הצילו את עצמכן". לטענתו, אין קשר בין הרצח לבין ריבוי מקרי הרצח בקרב יוצאי אתיופיה, "הם גדלו והתחנכו בישראל. יש מכת מדינה בכל הקשור לאלימות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המשפחה לא ידעה. חנוך ושרה יאסו
מומלצים