שתף קטע נבחר

מכתב המג"דים במיל': אנחנו לא חיות מחמד

לפני הדיון היום בכנסת לרגל "יום מערך המילואים", שלחו 15 מג"דים במיל' מכתב לראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל ובו הזהירו מפני קריסת מערך המילואים: "אנחנו מגזר שיכול כמוכם להקטין ראש". המכתב מתפרסם ב"ידיעות אחרונות"

15 מפקדי גדודים במיל' כתבו מכתב מיוחד לראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל ובו הזהירו מפני קריסת מערך המילואים בשל מה שהגדירו כאוזלת ידה של הממשלה ואי-קיום הבטחות לעשרות אלפי המילואימניקים. את המכתב, שנשלח ערב הדיון בכנסת המציינת את "יום מערך המילואים", פרסם הבוקר (יום ג') יוסי יהושוע ב"ידיעות אחרונות".

 

נושאים בנטל - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

המג"דים פירטו במכתב את ההבטחות שניתנו להם ולא קוימו עד כה. בין היתר, צוינה הנחה (5%) בארנונה, הנחה של 50 אלף שקל ברכישת דירה, שעה חופשית על חשבון המעביד לאשתו ואם ילדיו של המשרת, סיוע למעסיקים בינוניים וקטנים

שמשרתים והחזר עבור הוצאות נסיעה למילואים.

 

"אנחנו לא חיות מחמד שמגיעות לפינת הליטוף בכנסת. אנחנו מגזר שיכול כמוכם להקטין ראש. אם לא תתחילו לעבוד לטובת משרתי המילואים, לא יהיה מי שישמור לכם על הכיסאות ועל הבית", כתבו המפקדים במילואים. הם ציינו כי התריעו כבר לפני שנה בכנסת, "דיברנו על אפליה מתקנת, שלא תגזול פרנסה ממגזרים אחרים, אבל תיטיב עם מי שעושה מילואים".

 

"אנחנו בדרך לצבא ששכח להתאמן על דברים אלמנטריים כי אין תקציב", כתבו המג"דים, "אנחנו בדרך לשחיקת כוחנו כי חסרים לנו ימי מילואים. אנו בדרך לאבד את חיילינו כי אנחנו לא מכירים אותם מעבר לשם ולמספר האישי. בעוד חמש שנים לא תמצאו

קצינים שרוצים להתקדם מעבר לתפקיד מ"מ או מ"פ, לא תמצאו מקצועיות".

 

"ביום פקודה, ברור שנגיע. ברור שיהיו מדים, נשק, תחמושת. אבל האם כולם יגיעו? האם כולם יזכרו מה עושים עם הנשק? היום כולם עוסקים בגיוס שווה לכולם. בואו נתחיל בכך שנשמור על מי שנמצא כבר במערכת וניתן לו את המקסימום בצבא, בחברה. בואו נבדל את מעמדו כך שיהיה באמת נבחר, ואז לא נצטרך להתעסק בשאלה מדוע לא כולם רוצים לשאת בנטל ולהיות שווים".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוחקים את הכוח. ארכיון
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים