שתף קטע נבחר

שוב רעידת אדמה באיטליה: לפחות 15 הרוגים

שבוע אחרי מותם של 7 אנשים ברעש עוצמתי ליד בולוניה, שוב רעדה האדמה באזור. עד כה דווח על עשרה הרוגים: "יש לכודים תחת ההריסות, המצב רציני מאוד"

הרעש מכה שנית: לפחות 15 בני אדם נהרגו הבוקר (ג') ברעידת אדמה בעוצמה 5.8 דרגות בסולם ריכטר בצפון איטליה. בתקשורת המקומית דווח עוד על פצועים כתוצאה מהרעש. "יש קורבנות, המצב מאוד רציני – יש אנשים לכודים תחת ההריסות", אמר ראש עיירה מקומית לערוץ טלוויזיה איטלקי.

 

"אנשים לכודים מתחת להריסות". מודנה, היום (צילום: EPA) (צילום: EPA)
"אנשים לכודים מתחת להריסות". מודנה, היום(צילום: EPA)

 

עוד חדשות מהעולם ב-ynet:

איראן מודה: "אבד מידע רב, יש קשר לסטוקסנט"

הורים כלאו בן 11 בצריף: "לקח אוכל מהמקרר"

 

לפי המכון הגיאולגי האמריקני, מוקד הרעידה שאירעה ב-9:00 היה כ-40 קילומטרים צפונית מערבית לעיר בולוניה. הרעש התרחש רק תשעה ימים אחרי שאותו אזור נפגע מרעידה בעוצמה מעט יותר חזקה - 6 דרגות - ממנה נהרגו שבעה בני אדם בהתמוטטות מבנים.

 

צילומי טלוויזיה הראו ניצולים מהרעש בשבוע שעבר מפונים מאוהלים זמניים בהם שוכנו כשהם "מוכים הלם". בתי ספר וחנויות פונו לזמן קצר. הרעידה הורגשה מפיימונטה בצפון מערב איטליה ועד ונציה במזרח. הרשויות הפסיקו את נסיעת הרכבות מבולוניה לערים אחרות בצפון במטרה לבדוק את תקינות הפסים.

 

מיכל מורוזינסקי (26), ישראלית ששוהה בבולוניה סיפרה כי "קמתי בסביבות 8:00 בבוקר והתחלתי ללמוד. לאחר כשעה וחצי הרגשתי רעידות בכל הבית. בגלל שבימים האחרונים היה רצף של אירועים כאלה, הבנו שזאת רעידת אדמה וכל השכנים בבניין יצאו החוצה לרחוב. גם ברעידת האדמה הקודמת כולם יצאו לרחוב, אבל ההבדל הוא שהיום זה נמשך 20 שניות - פחות זמן מאשר בפעמים הקודמות".

 

"כל השכנים בבניין יצאו החוצה לרחוב" (צילום: EPA) (צילום: EPA)
"כל השכנים בבניין יצאו החוצה לרחוב"(צילום: EPA)

 

"מזל שאף אחד לא היה בבית הכנסת" (צילום: EPA) (צילום: EPA)
"מזל שאף אחד לא היה בבית הכנסת"(צילום: EPA)

 

קבוצת מוסלמים מתפללת לאחר שחבריהם מתו ברעש (צילום: AFP) (צילום: AFP)
קבוצת מוסלמים מתפללת לאחר שחבריהם מתו ברעש(צילום: AFP)

 

ג'ובאני מוריניו (40) שמתגורר בפארמה סיפר כי הרגיש את רעידת האדמה בזמן שישב במשרד. "לא רק הרגשתי אלא גם שמעתי את הרעש ממש, הקירות רעדו בתוך המשרד".

 מוריניו הוסיף כי "אמרו שרעידת האדמה הייתה די חזקה ושיש פגיעות בנפש וברכוש".

 

הרב לוצ'יאנו קארו - רבה של קהילת פררה וטורינו סיפר ל-ynet כי "לפני שבוע וחצי הייתה רעידת אדמה והיום קרה אותו הדבר, באותו סדר גודל כמעט. אצלנו בקהילה לא היו נזקים באופן מיוחד, אנשים פחדו קצת ויש כמה סדקים בבניין של בית הכנסת ובבניינים של הקהילה פה. מזל שאף אחד לא היה בבית הכנסת".

 

בשבוע שעבר היכה הרעש בשעות לילה, במוקד הרעש ליד העיר מודנה. הוא גם כן הורגש באזורים נרחבים נוספים בצפון-מזרח המדינה: בערים בולוניה, פררה, רוביגו, ורונה ומנטואה. באסון הטבע התמוטטו מבנים רבים, בהם מגדלי כנסיות עתיקות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האדמה רועדת שוב. מילאנו, היום
צילום: EPA
סדקים בבניין בו מתגורר עוז בן צור בבולוניה
צילום: עוז בן צור
מומלצים