שתף קטע נבחר

לבשה בד ריפוד? ח"כ סולודקין בתלונה לריבלין

חברת הכנסת לא אהבה את הביקורת שהועברה עליה במהלך תוכנית בערוץ הכנסת ופנתה במכתב נזעם ליו"ר הכנסת: "כנראה זה מעניין יותר את המפיקים מאשר הצעות החוק שלי"

האם תוכנית טלוויזיה עברה את הגבול בביקורת על לבושם של חברי הכנסת? כך לפחות חושבת ח"כ מרינה סולודקין מקדימה, ששלחה היום (ד') מכתב בעניין ליו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, אחרי שאתמול נמתחה עליה ביקורת נוקבת בפינה "קוד לבוש" שמשודרת בערוץ הכנסת, ובה נאמר כי הז'קט שלה הוא "ריפוד לספה".

 

"מפיקי ומשתתפי התוכנית בחרו להשתלח בי", כתבה לריבלין. "על טעם וריח אין להתווכח, אך גם אם טעמי בבחירת בגדים לא תואם את טעמם האישי של מפיקי ומשתתפי התוכנית, זה לא נותן להם את הזכות להשתלח בי בצורה כזו. חוץ מזה, הז'קט שלבשתי הוא מתוצרת כחול לבן, תוצרת ישראלית. אולי זה היה החטא הגדול שלי?"

 

עוד בחדשות ynet:

 

במהלך הפינה הטלוויזיונית שאלה המנחה מורן גרוס את הסטייליסטית לילך כהן ועיתונאי האופנה חן אבני לדעתם על הז'קט הפרחוני של ח"כ סולודקין. "הז'קט לא מספיק הולם לדעתי את המליאה", אמרה כהן, "מכיוון שמדובר בטרנד. טיפה טרנדי מדי. הפרחים שמשתלטים על הלבוש שלה לא נכונים. במקום להקשיב, אנחנו מסתכלים על גינה. זה פחות נכון בעבורה".

 

אבני היה יותר ביקורתי. "אני ממש מת לישון על הספה הזאת עם הפרחים הוורודים", לעג לז'קט של חברת הכנסת, "יש לבת דודה שלי בדיוק את אותה ספה בסלון. אני רוצה גם לאמץ אותה אליי לסלון, היא נראית לי מה זה נוחה".

 

"להיראות כמו אחת שמכבדת את המליאה" 

שני מומחי האופנה לא הסתפקו בירידות על הלבוש של סולודקין ולעגו גם לתסרוקת שלה. "אני חושבת שהיא צריכה טיפה להאריך, טיפה לסדר את השיער", אמרה כהן, "את מגיעה למליאה, את צריכה להיראות כמו אחת שמכבדת אותה. לכן, השיער הזה לא עובר, זה נראה כמו שיער שלא התייחסו אליו בבוקר כשיצאו לעבודה". אבני שוב היה יותר חריף ואמר כי השיער "נראה כאילו עטלפים ברחו ממנו".

  

סולודקין טענה כי התמונות שעליהן הועברה ביקורת צולמו בעת דיון על הצעת חוק "אך בעיני מפיקי ומשתתפי התוכנית כנראה הז'קט שלבשתי חשוב יותר מבעיה חמורה שאותה הצעתי לפתור בהצעת החוק שלי". עוד טענה כי "ייתכן שמאחורי ההשתלחות בי עומדים מניעים פוליטיים. תמכתי בהצטרפות מפלגת קדימה לממשלת אחדות לאומית וייתכן שמדובר בניסיון להשתלח בי על כך".

 

יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, התייחס הבוקר למכתב ואמר בהקשר זה כי ערוץ הכנסת לא אמור לבקר ח"כ על אופן לבושו או על מה הוא אוכל. הוא העביר את תלונתה לתגובת מנכ''ל ערוץ הכנסת: "יש בתוכנית טעם לפגם. הכנסת איננה צנזור של ערוץ הכנסת ומקפידה שלא להתערב בתכנים המשודרים בו, ואולם ישנם נושאים שאין מתפקיד הערוץ לסקר. ערוץ הכנסת הוקם כדי לתת במה לפעילות הפרלמנטרית והפוליטית של חברי הכנסת, ולא כדי לחטט בענייניהם הפרטיים הנוגעים לסגנונם וטעמם האישי. נדמה לי שהערוץ סטה מייעודו ומהמנדט שניתן לו, וראוי שיבחן את התנהלותו".

 

מערוץ הכנסת נמסר בתגובה כי "ערוץ הכנסת בשיתוף ערוץ האופנה הישראלי הציגו בפינה 'קוד לבוש' עצות לחברי הכנסת בכל הקשור להופעתם החיצונית. העצות ניתנו על-ידי מומחים מהשורה הראשונה בתחום האופנה בארץ. מדובר בפינה ייחודית ומקורית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות  ערוץ הכנסת
סולודקין והז'קט. "תוצרת כחול-לבן"
צילום: באדיבות ערוץ הכנסת
מומלצים