שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  גיבור הקומיקס "גרין לנטרן" יוצא מהארון

  הוא היה סמל לערכים השמרניים של ארצות הברית בשנות החמישים, אבל בעוד כמה ימים, גיבור העל גרין לנטרן ייצא מהארון ויוצג בחוברת הבאה שלו כגיי. זאת במסגרת רענון הדמויות שמבצעת הוצאת הקומיקס "DC"

  הבוקר (ו') חשפה הוצאת הקומיקס הוותיקה "DC" כי אחד מגיבורי העל הוותיקים ביותר שלה - גרין לנטרן ("הפקח הירוק"), יוצג מחדש לקהל הקוראים בחוברת שתפורסם החודש, והפעם מחוץ לארון.

   

  ההכרזה הגיעה לאחר שבכנס שנערך בשבוע שעבר, הודיעה  ההוצאה על כוונתה להפוך את אחת מהדמויות הידיעות שלה לגיי. המהלך התבצעה בעקבות רענון כולל המתפרס על כל כותרי החברה, במטרה להפוך אותם לרלוונטיים יותרים לקוראים של ימים אלה. במסגרת זו החליטה החברה ליצור גיוון רחב יותר ורב תרבותי של דמויות ולתת ביטוי לקבוצות מיעוט מרקעים אתנים שונים ולייצוג נטיות מיניות ומגדרים שונים.

   

  גרין לנטרן באחת מחוברות הקומיקס הראשונות. תקבלו אותו כמו שהוא? ()
  גרין לנטרן באחת מחוברות הקומיקס הראשונות. תקבלו אותו כמו שהוא?

   

  האייקון שנבחר לצאת מחוץ לארון הוא, כאמור, הגרין לנטרן, אך לא הגרין לנטרן המוכר לקהל הרחב מהסרט בכיכובו של ריאן ריינולדס, אלא אחד ותיק יותר. אלן סקוט, הגרין לנטרן הראשון החל את דרכו בשנות ה-40 כיצירה של המאייר מרטין נודל. הרעיון צץ בראשו של נודל כאשר חזה בפועל תחנת רכבת תחתית בניו יורק מאותת לרכבות באמצעות מנורות אדומות וירוקות. באמצעות שילוב אלמנטים מסיפורו של אלאדין (משם מגיע השם אלן) נוצר גיבור העל שמקבל כוחות מיוחדים מעששית קסם ירוקה.

   

  גרין לנטרן לפופולריות רבה עד שנות ה-50. הוא לחם בפשע בלילות באמצעות טבעת הנטענת מהמנורה ומסוגלת להפוך כל חפץ פרי דמיונו למציאות, ובימים היה כתב רדיו ואף איל תקשרות. בשנות ה-60 חלה נסיגה במעמדו והוא הוחלף על ידי הגרין לנטרן השני, האל ג'ורדון. ההחלטה

  להציג מחדש את אלן סקוט כגיי היא החלטה אמיצה, על אף הפיחות בהכרתו, שכן דמותו היתה דוגמה ומופת בזמנו לערכים השמרניים של ארצות הברית, בדומה לשאר הדמויות שנוצרו באותה תקופה. עם השנים התפתחה דמותו של סקוט רבות והוא אף הפך לאב שני ילדים, אחד מהם גיי בעצמו.

   

  מי יודע אולי בעתיד נזכה לצפות בגרין לנטרן לוקח חלק בחתונה חד מינית כמו זו המתרחשת בעמודי האקס-מן של ההוצאה המתחרה Marvel.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים