שתף קטע נבחר

שריפה בירושלים: בתים פונו, מכוניות עלו באש

שבעה צוותי כיבוי הצליחו להשתלט על שריפת קוצים גדולה שפרצה בשכונת ארנונה בירושלים. שלוש מכוניות לפחות נשרפו. שירותי הכיבוי מעריכים שהסיבה היא הצתה

שריפת קוצים גדולה פרצה אחר הצהריים (שבת) בשכונת ארנונה בירושלים. שלוש מכוניות לפחות עלו באש ו-30 בתים פונו. בשירותי כבאות והצלה של ירושלים מעריכים שהסיבה לאש היא הצתה. שבעה צוותי כיבוי פעלו במקום ונכון לשעה 18:50, נראה שהצליחו להשתלט על רוב מוקדי האש.

 

שלוש מכוניות נשרפו (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
שלוש מכוניות נשרפו(צילום: אוהד צויגנברג)

 

שריפת הקוצים איימה גם על הבתים (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
שריפת הקוצים איימה גם על הבתים(צילום: אוהד צויגנברג)

 

האש נעה מוקדם יותר לכיוון הבתים בצורה מסוכנת והכבאים בלמו אותה. רשף משנה אסף אברס משירותי כבאות והצלה ירושלים סיפר כי הודעה ראשונה על השריפה התקבלה ב-17:06. "צוות ראשון הגיע ב-17:12. שלושים בתים פרטיים פונו, נזק כבד נגרם לבלוני גז, למכל סולר, לכבלי חשמל ולשלושה כלי רכב. הסכנה לאזרחים חלפה". מוקדם יותר התפשטה האש מהוואדי הסמוך לשכונת ארנונה לתוך השכונה לרחוב לייב יפה. הכבאים החליטו לפנות את הבתים מחשש שהאש תתפשט לעברם.

 

"נגרם נזק לכניסה של הבית" (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
"נגרם נזק לכניסה של הבית"(צילום: אוהד צויגנברג)

 

דיירי כ-30 בתים התבקשו להתפנות (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
דיירי כ-30 בתים התבקשו להתפנות(צילום: אוהד צויגנברג)

 

אבנר בן חמו, ששתי מכוניות שלו עלו באש, סיפר: "החלה שריפה של גזם

ומשם התפשטה האש לכיוון שלנו, נגרם נזק לכניסה של הבית. במזל גדול האש לא נכנסה לבית. כאב לב שהרכבים נשרפו, אבל מזל גדול שאיש לא נפגע".  

  

חנן מזרחי, שהגיע לבקר חבר שגר בשכונה, סיפר: "עשן כבד אפף את כל השכונה, הוא התפזר מעט עכשיו. יש כאן הרבה כוחות כיבוי ומשטרה, שחסמו חלק מהצירים. ראיתי כאן לפחות שתי מכוניות שעלו באש. מראות לא נעימים. הרבה סקרנים ירדו למטה כדי לצפות במתרחש". שירותי הכבאות והמשטרה פתחו בחקירת נסיבות השריפה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
במקום השריפה
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים