שתף קטע נבחר

אהרונוביץ' לח"כים: ההסתה הובילה להצתה בי-ם

השר לביטחון הפנים קושר בין הצתת דירת הזרים מאריתריאה בבירה להתבטאויות החריפות שהשמיעו באחרונה אישי ציבור בגנות המסתננים. "אני קורא להם לחדול מכך, אחרת זה יכול להוביל את כולנו לאלימות חמורה כפי שראינו הלילה בירושלים"

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' מקשר בין הצתת דירת האריתריאים הלילה בירושלים לבין התבטאויות שנאמרו באחרונה על ידי חברי כנסת בגנות המסתננים. עם זאת, אהרונוביץ' לא נקב בשמותיהם של הח"כים שאליהם התכוון.

 

המתיחות בין זרים לישראלים - דיווחים קודמים ב-ynet:

הצתת דירת הזרים: "בעל הבית קיבל איומים"

ביטאון ש"ס לסודנים: אתם הורסים לנו את החלום

רשות האוכלוסין: מהיום נעצור מסתננים לאורך זמן

 

בטקס לזכר חללי המשטרה שהתקיים הערב (יום ב') בקריית אתא, אמר השר אהרונוביץ' כי "בימים אלה ניצבים אתגרים נוספים בפני משטרת ישראל: ההתמודדות מול גל המסתננים וריבוי פשיעת זרים, אך לא פחות חמור התבטאויות של אישי ציבור, שלא מסוגלים לרסן את פיהם ולהעלות על גל השנאה והפופולריות את חוסר תפקודם לאורך שנים".

 

אהרונוביץ' הוסיף כי "אני קורא להם לחדול מכך, אחרת זה יכול להוביל את כולנו לאלימות חמורה ומיותרת כפי שראינו הלילה בהצתת הדירה בירושלים".

 

גם יו"ר קדימה לשעבר ציפי לבני התייחסה להצתה בירושלים. לבני כתבה בדף הפייסבוק שלה כי "הצתת דירת הזרים בירושלים היא בלתי-נסבלת ומנוגדת לערכיה של ישראל".

 

לבני כתבה עוד כי "חובת המדינה לטפל בבעיה שנוצרה במיוחד בחלק מהשכונות והערים בישראל שתושביהם מתמודדים עם ריכוז גבוה של מסתננים והזנחה וזכותה של ישראל לחסום את גבולה למהגרי עבודה, אבל אין להיגרר לאלימות ולגזענות".

 

אחד האריתריאים שנפגעו על רקע הכתובת שרוססה על קיר הדירה (צילום: נועם דביר) (צילום: נועם דביר)
אחד האריתריאים שנפגעו על רקע הכתובת שרוססה על קיר הדירה(צילום: נועם דביר)

 

משרד החוץ הצטרף לגינויים ופרסם הודעה חריפה בעקבות הצתת דירת הזרים. "אין כל הצדקה למעשה נפשע כזה, שמסכן חיי אדם", צוין בהודעת משרד החוץ.

 

בהודעה נאמר עוד כי "לאיש אין היתר לעבור על החוק ולנקוט אלימות כלפי אדם אחר, ודאי שלא לסכן את חייו, תהא הסיבה אשר תהא. החוק והמוסר אוסרים על כל פגיעה בזולת, באורח

 ובזר וההיסטוריה היהודית מחייבת אותנו להקפיד שבעתיים בעניין זה".

 

השר אהרונוביץ' כבר הביע באחרונה את מחאתו נגד התבטאויות של חברי כנסת בגנות המסתננים. לאחר ההפגנה הסוערת לפני שבועיים בשכונת התקווה בתל-אביב, שבה הותקפו זרים אמר השר לביטחון הפנים כי "אני קורא לנבחרי הציבור לגלות אחריות ולא להתלהם ולא להתסיס – כי בסוף אנחנו מתסיסים ציבור שלם על ציבור אחר".

 

בשריפה שפרצה בלילה בדירה ברחוב יפו בבירה, נפגעו ארבעה זרים אריתריאים מכוויות ומשאיפת עשן. על קיר הבית רוססה הכתובת "צאו מהשכונה".

 

בהכנת הידיעה השתתפו עומרי אפרים ואטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארבעה נפגעו כתוצאה מההצתה. ירושלים, הלילה
צילום: שרותי כבאות והצלה ירושלים
"אישי ציבור לא מסוגלים לרסן את פיהם". אהרונוביץ'
צילום: ירון ברנר
"אין להיגרר לאלימות וגזענות". לבני
צילום: גיל יוחנן
מומלצים