שתף קטע נבחר

צילום: AFP

דיווח: מובארק עבר התמוטטות עצבים קשה

כלי תקשורת במצרים מדווחים על הידרדרות במצבו של הנשיא המודח בימים האחרונים, שהגיעה לשיאה בהתמוטטות היום. הוא התקשה לנשום וחובר למכשיר. בנו גמאל, שנאסר בכלא אחר, יועבר כדי לשהות לצדו

רשת "אל-ערבייה" דיווחה הערב (יום ג') כי רופאים הוזעקו לכלא טורה שבו מוחזק הנשיא לשעבר חוסני מובארק, שנידון למאסר עולם. הם נקראו לטפל בו מכיוון שהוא סובל מהתמוטטות עצבים קשה. סוכנות הידיעות AP דיווחה מפי גורם ביטחוני במצרים כי הנשיא המודח התמוטט מספר פעמים היום וכי הוא מתקשה לנשום.

 

אתר האינטרנט של העיתון המצרי הממסדי "אל-אהראם" דיווח מוקדם יותר היום מפי מקורות ביטחוניים כי מצבו של מובארק הידרדר מאוד בשלושת הימים האחרונים וחלה עלייה משמעותית בלחץ הדם שלו. גורם ביטחוני אמר כי מובארק חובר למכשיר ונטילציה לאחר שהתקשה לנשום.

 

מובארק נלקח לכלא לאחר גזר דינו (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מובארק נלקח לכלא לאחר גזר דינו(צילום: AFP)

 

הנשיא המודח סירב לשתף פעולה עם הסובבים אותו, אמר שאינו בוטח באיש ולא הסכים לאכול. לכן, הוחלט שבנו גמאל, שעד כה הוחזק בכלא בנפרד ממנו, ישהה כעת לצדו וידאג שיאכל. עוד דווח כי מובארק אמר לאנשי בית הסוהר כי גזר הדין נגדו קיפח אותו, מכיוון שלא הנחה להרוג את המפגינים ומדובר בפעולות של שר הפנים לשעבר, חביב אל-עדלי, שניסה לשמור על תפקידו.

 

אין זה הדיווח הראשון על הידרדרות במצבו של מובארק מאז סיום משפטו. שעות ספורות לאחר הינתן גזר הדין אמר מנהל שירות בתי הסוהר במצרים, הגנרל מוחמד עליווה, כי מובארק לקה בהתקף לב חמור במסוק שהטיס אותו לכלא. הוא טופל בחדר טיפול נמרץ בכלא.

 

כלי התקשורת במצרים עקבו בתלהבות אחר ימיו הראשונים של האסיר מובארק בכלא טורה.

עיתון אל-אהראם דיווח אתמול כי רעיית הנשיא לשעבר, סוזן מובארק, הגיעה לבקרו בחברת כלותיה - היידי, אשתו של הבן עלאא, וחדיגה, רעייתו של הבן גמאל. מובארק קיבל את פניהם של בני משפחתו בבכי וקבל: "כל מצרים מכרה אותי, רוצים שאמות בכל דרך ובגלל זה אני בכלא טורה".

 

בביקור הוא פנה לרעייתו של בנו עלא ושאל אותה מדוע נכדו עומר לא בא. "אני מתגעגע לראות אותו", אמר מובארק. הוא שאל לשלומם של בניו גמאל ועלא, שזוכו במשפט, אבל עדיין לא שוחררו מהכלא. את חדיגה, רעייתו של גמאל, הוא שאל על נכדתו פרידה. הרופאים בבית החולים של בית הכלא סיפרו כי "למרות המתח שבו שרוי מובארק, ולמרות והכעס שלו על קברניטי המדינה ובראשם טנטאווי, הוא שולט בעצמו".

 

כלי תקשורת דיווחו כי בלילו הראשון בכלא נדרש מובארק לזריקת הרגעה. על פי הדיווחים, הוא הופתע מהמעבר המהיר לכלא והתאכזב מהתנאים שם. הוא ציפה לטלפון בתאו והיה מדוכא למשמע הבשורה כי יזכה רק לשני ביקורים בחודש.

 

בינתיים נערכים בקהיר להפגנת המונים נגד גזר הדין בכיכר תחריר. האחים המסלמים קראו לערוך "הפגנת מיליון" במחאה על זיכויו של מובארק מרוב סעיפי האישום ובתביעה לערוך לו משפט חוזר ולגזור עליו עונש מוות. מפגינים כבר התחילו לזרום לכיכר, שהייתה סמל המהפכה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מובארק לאחר גזר הדין
צילום: AFP
כלא טורה שבו מוחזק מובארק
צילום: רויטרס
מומלצים