שתף קטע נבחר

צה"ל קבע "אפילפסיה", הרישיון נפסל - אילן יפוצה

אילן לויים נקלע לתאונה וגילה שהביטוח שלו לא תקף כי רישיונו נפסל. למה? צה"ל, מסתבר, קבע שהוא סובל ממחלת הנפילה ולא בישר לו. אילן תבע, המדינה טענה "שקרן", שופט פסק: זו תקלה צבאית קשה, הוא טורטר. והאפילפסיה? לא היה ולא נברא

שופט בית משפט השלום בתל-אביב ירון בשן קיבל אתמול (ג') את תביעתו של אילן לויים נגד צה"ל, בגין נזקים שנגרמו לו, לאחר שגילה במקרה כי ועדה רפואית של הצבא קבעה שלא בנוכחותו ושלא בידיעתו שהוא חולה אפילפסיה, ועקב כך פסל משרד הרישוי את רישיון הנהיגה שלו. בית המשפט חייב את המדינה לשלם לו 333,225 שקלים בתוספת שכר טרחה לעו"ד בשיעור של 20%. כמו כן יוחזרו לו האגרה והוצאות המשפט.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

באפריל 2006 נקלע לויים, כיום בן 41, לתאונת דרכים שבעקבותיה פנה לחברת הביטוח, שם נמסר לו כי הכיסוי הביטוחי שלו אינו תקף היות שרישיון הנהיגה שלו נפסל על ידי משרד הרישוי. מכאן נקלע אילן לווים לסיפור קפקאי. כשבירר פרטים במשרד הרישוי נמסר לו כי רישיון הנהיגה שלו פסול מאז שנת 2003 בשל מידע שהתקבל ממשרד הביטחון, לפיו הוא חולה באפילפסיה.

 

הוא פנה לצה"ל ושם נמסר לו כי בשנת 2002 קבעה ועדה רפואית צה"לית "בנוכחותו" כי הוא חולה אפילפסיה ואף עבר ניתוח הרניה. בעקבות קביעות אלו הוא שוחרר משירות מילואים פעיל עם פרופיל 24 זמני, ורישיון הנהיגה שלו נפסל בעקבות הודעת הצבא למשרד הרישוי. חשוב להדגיש - לויים אינו חולה אפילפסיה כלל וכלל.

 

לויים טען לאורך כל הדרך כי מעולם לא זומן לוועדה וכי כל הודעות משרד הרישוי אליו נשלחו לכתובת שאינו גר בה או שאינה קיימת כלל. במשך כארבע שנים נהג לויים ללא רישיון נהיגה וכשהוא אינו מבוטח, והוא - כלל לא ידע על כך. באפריל 2009 תבע מצה"ל באמצעות עו"ד אלון קדוש ממשרד שפיגלמן, קורן, ברק, זמיר ושות', פיצוי בסך כ-600 אלף שקל בגין הנזקים שנגרמו לו.

 

"ההליך מעורר מחשבות נוגות"

במהלך המשפט טענה המדינה כי לויים שקרן וכי כל רצונו הוא "לעשות קופה" על גבה של המדינה. על כך אמר השופט: "הנתבעת לא השמיעה אפילו מילה של התנצלות אף שהבהירה ש'אינה יודעת' להסביר את האירועים. היא למעשה התמידה להציג את התובע כנוכל תוך התעלמות מהתקלות שנחשפו אצלה ובלי להקים תשתית ראייתית לטענותיה. מביך ומעציב שזו עמדת המדינה, וראוי לדחות אותה במפורש כעמדה פגומה מבחינה ערכית".

 

בית המשפט קבע נחרצות: "ניתן לקבוע בוודאות מוחלטת כי תקלה חמורה התרחשה בצה"ל ולא מדובר ב'זוטי תקלות', כטענת הצבא, שכן אין מדובר בהליך של מילוי טפסים אלא בהחלטה מנומקת של גוף מנהלי. עצם השוואתו של הליך שכזה על-ידי המדינה להליך טכני של מילוי טפסים מעורר מחשבות נוגות".

 

עוד אמר השופט בשן: "מהי תווית המחיר מעל בושתו של אדם המתרוצץ מפקיד לפקיד ומקצין לקצין ומנסה לשכנע אותם שאינו נוכל, שלא רימה איש, ושבסך הכול מנסה לקבל את רישיון הנהיגה שלו שנלקח ממנו בהליך פגום?". עו"ד אלון קדוש אמר בתגובה: "מהשתלשלות העניינים עולה תמונה קודרת אשר יש בה כדי להדיר שינה מעיניו של כל אזרח במדינת ישראל".

פורסם לראשונה 05/06/2012 23:35

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד קדוש. "הפרשה צריכה להדיר שינה מעיני כל אזרח"
צילום: דודי ארדון
מומלצים