שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "מרבית הנשים יקבלו פנסיה נמוכה מבני זוגן"

  לטענת המשנה למנכ"ל בנק הפועלים, חנה פרי-זן, רוב הנשים חיות בהרגשה מוטעית שיהיה להן מספיק כסף לחיות בפנסיה, אך בסופו של דבר יקבלו פנסיה הנמוכה ב-6,000 שקל משל הגבר. הסיבות: שכר נמוך ויציאה לפנסיה בגיל מוקדם יותר

  "אדישות מרבית הציבור כלפי החיסכון הפנסיוני שלו מדהימה - וכשהוא יתעורר זה עלול להיות מאוחר מדי". כך אמרה היום (ג') המשנה למנכ"ל בנק הפועלים, חנה פרי-זן. לדבריה, "המחקרים מראים כי הפנסיה הממוצעת של נשים נמוכה בקרוב ל-6,000 שקל מפנסיה של גברים".

   

   

  "אנשים בגילאי 35-25 משקיעים שעות על שעות בחיפוש אחר משכנתא טובה יותר, שבמקרה הטוב תחסוך להם כמה עשרות אלפי שקלים - אבל לא מוכנים להשקיע מספר שעות על מנת שלא להפסיד מאות אלפי שקלים כשייצאו לפנסיה", אמרה פרי-זן לקראת פאנל בנושא החיסכון הפנסיוני שיערך במסגרת ועידת ECONOMIX.IL 2012 של לשכת המסחר תל-אביב והמרכז שייערך במלון דן פנורמה בתל-אביב.

   

  פרי-זן הוסיפה כי "האדישות הבלתי מובנת והחמורה ביותר בכל הקשור לחיסכון הפנסיוני היא של ציבור הנשים". לדבריה, נשים יקבלו 6,000 שקל פחות מגברים בדמי הפנסיה, בין השאר משום שנשים מקבלות שכר ממוצע נמוך יותר לעומת גברים; מפסידות, בממוצע שבע שנות עבודה כתוצאה מגידול ילדים; ויוצאות לפנסיה בגיל מוקדם יותר מגברים.

   

  פרי-זן אמרה עוד כי במקרים רבים נשים חיות בהרגשה מוטעית כי החיסכון שצברה המשפחה במשך השנים, והפנסיה הגבוהה יותר של בן זוגן, יספיקו להן למחייה כשייצאו לפנסיה. "בפועל, מרבית הסכומים הללו מוצאים על בריאות וסיעוד של הבעל, ולבת זוגו לא נשארים מספיק כספים הדרושים להמשך מחייתה", טענה.

   

  לדבריה, במקרים רבים הנשים "מגלות" רק לקראת צאתן לפנסיה את הצבירה הכספית שלהן - דבר המחייב יצירת תמהיל השקעות בעל סיכון גבוה יותר לצורך השלמת הפער שנוצר. "זאת למרות שנטייתן המקובלת של נשים היא השקעות סולידיות, ולא בעלות סיכון גבוה", סיכמה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לא יהיה מספיק כסף בפנסיה?
  צילום: Shutterstock
  מומלצים