שתף קטע נבחר

צפו: תל-אביבים מוחים על הצפת "כרטיסי זנות"

כל מי שמגיע לעיר הגדולה נתקל בהם: כרטיסי הביקור שמציעים שירותי זנות. תושבים שרוטנים על התופעה מחו מול העירייה והשליכו אלפי כרטיסים שנאספו באחרונה. "פה זה לא תאילנד"

אפשר למצוא אותם בכל מקום. על מדרכות, בפארקים וכמובן על גבי שמשות של כלי רכב, אבל עכשיו התל-אביבים מתעוררים ואומרים: עד כאן. כ-100 תושבי תל-אביב הפגינו אמש (יום ג') מול בניין העירייה במחאה על פיזור מסיבי ברחבי העיר של כרטיסי ביקור שמציעים שירותי זנות.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

האיום עבד: ש"ס וישראל ביתנו ייעדרו מההצבעה

היועמ"ש: כמה הטרדות מיניות? פיצוי על כל אחת

הוסרו "מודעות הצניעות" בסוּפר החרדי בבית שמש

 

במהלך ההפגנה השליכו המשתתפים בכניסה לבניין העירייה אלפי כרטיסים שנאספו בחודש האחרון בעיר וקראו לראש העיר רון חולדאי לטפל ביסודיות בתופעה. חלק מהכרטיסים אף הוצתו. רעות גיא (34), אחת המתקוממות נגד "כרטיסי הזנות", אמרה כי "הכרטיסים האלה נמצאים בכל מקום והם מעודדים זנות. יש חוק שאוסר פרסום זנות וביקשנו לעורר את העירייה והעומד בראשה".

 

עמי סופר (28), אחד מיוזמי ההפגנה, סיפר כי "אני גר במרכז העיר ונתקל מדי יום בכמויות גדולות של הכרטיסים האלה. התכנים הפריעו לי ומפזרים את זה ליד בתי ספר. יש מדינות כמו תאילנד שבהן תעשיית המין חוגגת, אבל תל-אביב היא לא כזאת. האם אלו הפנים שתל-אביב צריכה להראות כשבאים תיירים?"

 

הכרטיסים שנאספו הושלכו בכניסה לבניין העירייה. תל-אביב, אמש (צילום: רון בארי) (צילום: רון בארי)
הכרטיסים שנאספו הושלכו בכניסה לבניין העירייה. תל-אביב, אמש(צילום: רון בארי)

 

כ-100 תושבים השתתפו בהפגנת המחאה (צילום: רון בארי) (צילום: רון בארי)
כ-100 תושבים השתתפו בהפגנת המחאה(צילום: רון בארי)

 

העירייה: "קונסים את מחלקי הכרטיסים"

מעיריית תל-אביב נמסר בתגובה כי "הצעת שירותי מין הינה עבירה על חוקי המוסר שאכיפתה בסמכות המשטרה בלבד ולרשות מקומית אין סמכות חוקית לפעול בנושא. העירייה מגישה קנסות באופן שוטף בגין תליית מודעות (שאינן על גבי כלי רכב) וכאשר פקחי העירייה תופסים את מחלקי הכרטיסים הם נקנסים באלפי שקלים".

 

עוד נמסר מהעירייה כי "אין לנו כל יכולת חוקית לפעול נגד מי שמדפיס את הכרטיסים המפוזרים ברחוב. המחלקים הם רק שליחים המתחלפים בתדירות גבוהה. העירייה פנתה בעבר וממשיכה לפנות למשטרה בדרישה לנקוט פעולות חקירה ולאתר את מי ששולח את מחלקי הכרטיסים אל רחובות העיר ולפעול נגדו".

 

במשטרת תל-אביב אמרו כי "אנו עוסקים רבות בנושא, המשטרה מנהלת חקירות בתחום, רק לאחרונה בוצעה חקירה מקיפה בימ"ר ובמפלג תשאול שבמהלכה נתפסו 15,000 חוברות של עיתון המציע שירותי מין, נחקרו עשרות מעורבים, נסגרו גם אתרי אינטרנט הקשורים לפרסום מין ונתפסו אלפי כרטיסים כאלו ונחקרו המפיצים שלהם. עשרות רבות מעורבים נחקרו בנושא. המשטרה תמשיך לטפל בכל הנושא של מתן שירותי המין כפי שעושה עד כה".

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 05/06/2012 23:15

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רון בארי
"הכרטיסים נמצאים בכל מקום"
צילום: רון בארי
נקרא לטפל בתופעה. חולדאי
צילום: יעל צור
מומלצים