שתף קטע נבחר

גל"צ: ניב רסקין ראיין מתחזה לח"כ גילה גמליאל

המגיש ניב רסקין ביקש לראיין בתוכניתו "נכון להבוקר" את סגנית השר גילה גמליאל, ושוחח עימה לאורך זמן לא קצר. אך באמצע השיחה הבין - מדובר במתחזה. בעקבות השידור הושעו מפיקות התוכנית. גל"צ: "תקלה נדירה וחמורה". האזינו לקטע המלא

נכון להבוקר? לא אם תשאלו את חברת הכנסת גילה גמליאל שנאלצה לשמוע מישהי אחרת מתראיינת בשמה בגלי צה"ל. האירוע התרחש הבוקר (ד') בתוכנית "נכון להבוקר" בהגשתו של ניב רסקין, שביקש לעסוק בהצבעה שתתקיים היום על חוק ההסדרה, המונע את פינוי גבעת האולפנה בבית אל.

 

רסקין העלה לשידור את מי שהציג כסגנית השרה ושאל אותה האם תעמוד בהבטחתה להצביע בעד החוק למרות דרישתו של ראש הממשלה להצביע נגד. ואז פצחה האשה בצד השני של הקו במונולוג משונה (הבלבול והעילגות במקור): "אה... מאוד קשה להאמין במשהו שאנשים שאתה רואה את המנהיגים בחיים שלך לא מאמינים בהם ולא רואים בזה הדרך הנכונה. אני ראיתי את ההצעה הזאת כי...להוציא את מי שאני ומאיפה שבאתי ויש בי מסורת ויש בי דת ואמונה וראיתי את הדברים שהבחורות שלומדות ורוצות להיות באותו סביבה שכולם נמצאים בה..."

 

וזה נמשך: "פשוט רצו להוציא אותן, להוציא אותן מהקשר, להוציא אותן מהחלק וזה... זה קשה, ואני רואה אותן בתור, בתור מי שאני הייתי באותה מחשבה שהם נמצאים בה היום. אז קשה לי ואני רוצה להגיד לביבי נתניהו, זה ראש הממשלה שלנו, שיסתכל על זה כמו שאני מסתכלת על זה... לא בצורה של להעיד ולהגיד שכל מי שהצביע... הרי מה המטרה פה? שנהיה מאוחדים. אז להגיד שהם אנשים שמאמינים באמונות שממנה המדינה הזאתי הוקמה".

 

כך המשיכה המתחזה במשך דקה וחצי. המנחה ניב רסקין ניסה להבין את פשר הדברים, ואף שאל "אז מה קורה איתך היום?" (כלומר, מה תצביע סגנית השרה) והדוברת ענתה: "אני חושבת שזה טעות לא צריכים לעשות דבר כזה. צריכים כולם להיות מאוחדים. ובמיוחד שלא לאיים בהתפטרות של אנשים שבחרנו בהם להקים את הממשלה שלנו".

 

בשלב זה, הבין רסקין כי משהו אינו כשורה, החליט לקטוע את הרצף ואמר: "אוקיי, אנחנו מיד נחזור לשיחה הזו" ופנה לעמית סגל, הכתב הפוליטי שמכיר היטב את קולה של גמליאל האמיתית ואמר: "בוקר טוב. הפעם אני בתפקיד האמיתי". מיותר לציין שאל השיחה עם המתחזה - רסקין לא חזר.

 

מגלי צה"ל נמסר לאחר השידור כי: "אנו מתנצלים בפני קהל המאזינים הנאמן לתוכניתו של ניב רסקין, מתוכניות הדגל של גל"צ, וכן בפני סגנית השר ח"כ גילה גמליאל. מיד עם זיהוי התקלה זימן מפקד התחנה, ירון דקל, לבירור ותחקיר ראשוני את צוות התוכנית

כולו. מאחר ומדובר בתקלה נדירה וחמורה, שלא ניתן לעבור עליה על סדר היום, ננקטה יד קשה כנגד האחראים ומפיקות התוכנית הושעו עד להודעה חדשה. כמו כן הורה מפקד התחנה להקפיד על עבודה מקצועית על פי הנהלים, זאת מתוך כבוד למאזיני התחנה".

 

זו לא פעם ראשונה שגלי צה"ל נופלים בפח מול התחזות בשידור. בשנת 2006 זה קרה לרזי ברקאי כאשר ראיין את "דוברו" של שגריר ישראל בוושינגטון סלי מרידור שהודיע בשמו כי יוותר על תפקיד השגריר ישראל בוושינגטון לאחר שהתייעץ עם המהרישי. האירוע הסתיים בחקירה משטרתית, בה הודו שני הצעירים בביצוע המתיחה והביעו עליה צער.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
ניב רסקין. נפל בפח
צילום: מיכאל קרמר
סגנית השר גילה גמליאל. והיא לא ידעה שהיא כזו
ירון דקל, מפקד גל"צ. השעה את המפיקות
לאתר ההטבות
מומלצים