שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "משחקי הרעב" או "טרזן": מי הספר הכי אהוב?
  משרד החינוך פנה ל-250 אלף תלמידי בית ספר ודירג את הספרים הפופולאריים בכל שכבת גיל. התיכוניסטים מעדיפים את "משחקי הרעב", ביסודי אוהבים את "המגירה השלישית של סבא". ומהו הספר המועדף על ילדי הגנים? הדירוג בפנים
  בפתח שבוע הספר 2012 מתברר שקלאסיקות כגון "האסופית", "המפוזר מכפר אז"ר", "נשים קטנות" ו"טרזן" עדיין פופולאריות בקרב תלמידי בתי הספר בישראל, אך עם זאת, הדירוג כולל מן הסתם גם לא מעט רבי מכר של השנים האחרונות. דירוג הספרים בוצע על ידי משרד החינוך באמצעות משאל בין כ-250 אלף ילדים מגילאי גן ועד תיכון.

   

  על פי בדיקת המשרד, שלושת הספרים האהובים כיום על תלמידי התיכונים וחטיבות הביניים הם "משחקי הרעב", "האסופית" ו"מבחן קבלה". תלמידי היסודי מעדיפים את ה"מגירה השלישית של סבא", "הדרקון הראשון שלי" ו"האי ברחוב הציפורים". שלושת הספרים האהובים על ילדי הגנים הם "המלחמה האדירה", "פרעושע" ו"לוכד המפלצות של אייל".

   

  כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

   

   

  עורכי הסקר במשרד החינוך מציינים כי רשימות הספרים שנבחרו על ידי התלמידים מייצגות מגוון עשיר של ז'אנרים ויצירות ספרות, חלקן בעברית וחלקן מתורגמות.


  הספרים האהובים ביותר

  הספרים האהובים - על פי גילאים
  הספרים האהובים על ילדי גנים הספרים האהובים על ילדי כיתות א-ג הספרים האהובים על ילדי כיתות ד-ו הספרים האהובים על ילדי בתי הספר העל יסודיים
  המלחמה האדירה המגירה השלישית של סבא האי ברחוב הציפורים משחקי הרעב
  פרעושע הדרקון הראשון שלי לאסי חוזרת הביתה האסופית
  לוכד המפצלות של אייל סעודה אצל המלכה אסור לדבר על זה מבחן קבלה
  אני אוהב שבעה אכלנים משונים יומנו של חנון טרזן בן הקופים
  הדוב שאהב לבנות מטוסים ג'ינג'ית שמחקנית כדורגל הסיפור המושלם 2 חיים על דלת המקרר

  גורם במשרד ציין את ההפתעה מהעובדה ששניים משלושת הספרים הפופולאריים בקרב תלמידי היסודיים עוסקים בשואה. "זו הוכחה לכך שכאשר הספר הוא טוב, ניתן להנגיש לתלמידים גם נושאים 'קשים'", הסבירו במשרד החינוך. "כמו כן, מעודדת העובדה שבני נוער עדיין קוראים קלאסיקות, כי היא מצביעה על כך שספרים טובים רלוונטיים עבורם גם עשרות שנים אחרי שיצאו לאור".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ארון הספרים. "הקלאסיקות עדיין רלוונטיות"
  צילום: shutterstock
  אילוסטרציה
  צילום: shutterstock
  מומלצים