שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הרמטכ"ל: "לאנשים נמאס להיות פראיירים"
  רב-אלוף גנץ אמר למורים בירושלים כי תחושות שעולות מהשטח מצביעות על רצון כללי לנשיאה משותפת בנטל הגיוס. על התנהלותו בפרשת הרפז: "אנו לא מתעסקים בזה ואני מקווה שאני נותן דוגמה אישית ראויה בעניין"

  "לאנשים נמאס להיות פראיירים", כך הבהיר הערב (יום א') הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, בעודו מביע ביטחון בכך "שהמדינה תסכם" את סוגיית חלוקת נטל השירות בצה"ל.

   

  עוד בערוץ החדשות של ynet:

   

  במפגש עם מורים, שנערך בבית הספר התיכון "פסגת זאב" בירושלים וסיכם את פרויקט "דרך ערך", הוסיף גנץ כי "השאלה של שירות לכול היא שאלה מהותית, שאלה במקום, שאלה נכונה. התשובה עליה, לפני כל דבר אחר, היא פוליטית-מדינית. אנחנו שומעים את הקולות, רואים את החיילים, מבינים את החשיבות של שירות לכול. נראה לי, מתוך המגע שלנו, שלאנשים נמאס להיות פראיירים והם רוצים שכולם יקחו חלק. אני משוכנע שהמדינה תסכם את זה".

   

  בתום האירוע נשאל גנץ על ידי עיתונאים על פרשת הרפז וענה: "אנחנו לא מתעסקים בזה, אנחנו הולכים קדימה. אני מקווה שאני נותן דוגמה אישית ראויה בעניין זה".

   

  סער וגנץ, הערב בירושלים. "דוגמה אישית ראויה" (צילום: מוקי שוורץ) (צילום: מוקי שוורץ)
  סער וגנץ, הערב בירושלים. "דוגמה אישית ראויה"(צילום: מוקי שוורץ)
   

  "חוק טל" שנפסל בבג"ץ אמור לפקוע בסוף יולי,

  ועד אז תנסה הקואליציה החדשה להעביר נוסח מוסכם של חלופה לחוק ולהביא לשילובם של חרדים ובני מיעוטים באמצעות גיוס או שירות לאומי-אזרחי.

   

  לפי נתונים שהציג לאחרונה צה"ל במהלך ישיבת "ועדת פלסנר" לחלוקת השוויון בנטל, פוטנציאל הגיוס בקרב הקהילה החרדית עומד כיום על כ-7,500 בני מחזור בגיל 18. עם זאת, בשנת 2011 התגייסו לצה"ל רק 1,282 חרדים בני 26-18.

   

  שר החינוך גדעון סער, שנכח אף הוא באירוע, אמר: "אנחנו נמצאים היום בישורת האחרונה לפני שינוי ההסדר החוקי

  הנוגע ליותר שוויון בנשיאה בנטל השירות. היום יש לנו משימה חשובה - לגבש הסדר שמגביר את השוויון בנטל תוך לקיחה בחשבון של השונות. לחתור לכך שכל חלקי האוכלוסייה יתנו כתף במילוי החובות שלנו כלפי המדינה והחברה".

   

  לדברי סער, "חלק משמעותי מהמענה צריך להיות על דרך של שירות לאומי, אבל צריך להיות עיקרון המחייב השתתפות בחובות".

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים