שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  38 היעדרויות מהכנסת: ליברמן נקנס ב-4 ימי שכר
  שר החוץ נעדר משמונה ישיבות מליאה מעל המותר, ונקנס. גם מופז על הכוונת של ועדת האתיקה, לאחר שלא נכח ב-25 ישיבות

  ועדת האתיקה של הכנסת קנסה היום (ג') בארבעה ימי שכר את שר החוץ אביגדור ליברמן, יו"ר ישראל ביתנו, כיוון שנעדר מ-38 ישיבות של מליאת הכנסת, אך רק 16 ימי היעדרות נבעו משהות בחו"ל מתוקף נסיעה רשמית.

   

  דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

  פסגה בארה"ב: ח"כים ואנשי האחים המוסלמים

  שרים יהיו באילת - ריבלין יעכב חקיקה ממשלתית

  נציג המשטרה בכנסת: הזרים לא מעלים הפשיעה

   

  בהחלטת ועדת האתיקה נכתב כי מדובר בהיעדרות משמונה ישיבות מעל המותר. אף שליברמן מסר שהיעדרויותיו נבעו מאירוח מוזמנים רמי דרג מחו"ל ומשהות בחו"ל במסגרת ביקורים רשמיים שערך מתוקף תפקידו, החליטו להשית עליו עונש כיוון שאין זה מושב הכנסת הראשון שממנו נעדר השר.

   

  במליאה. היעדרות מוצדקת מ-16 ישיבות (צילום: נועם מושקוביץ ) (צילום: נועם מושקוביץ )
  במליאה. היעדרות מוצדקת מ-16 ישיבות(צילום: נועם מושקוביץ )
   

  בוועדה ציינו כי כבר בהחלטה מחודש אוקטובר 2009 בעניין היעדרויות כנס הקיץ במושב הראשון של הכנסת ה-18, מצאו כי ליברמן נעדר משתי ישיבות מעל המותר. אז קיבלו חברי הוועדה את נימוקיו להיעדרות כמצדיקים היעדרות. בנוסף, מאז מקרה זה ועד המושב האחרון של הכנסת לא נעדר השר מעבר למכסה הקבועה בחוק.  

   

  אך לגבי המושב האחרון של הכנסת, מצאה הוועדה כי רק 16 היעדרויות נבעו מנסיעות רשמיות. "הוועדה לא מצאה בכך הצדקה סבירה להיעדרות מ-38 ימי ישיבות. עם זאת החליטה הוועדה להתחשב בתפקידו המיוחד כשר החוץ ולשלול ממנו שכר עבור ארבעה ימי היעדרות בלבד".

   

  השר ליברמן מסר בתגובה כי מתוקף תפקידו כמייצגה של ממשלת ישראל בעולם הוא נדרש לצאת לביקורים רשמיים בחו"ל לעתים תכופות, ולארח בירושלים ראשי מדינות ושרי חוץ מרחבי העולם גם בעת שמתקיימות ישיבות כנסת, ולכן נאלץ להיעדר מחלק מהן.

    

  הוועדה מתחה ביקורת גם על המשנה לראש הממשלה ח"כ שאול מופז, יו"ר קדימה, שנעדר מ-25 ישיבות, חמש מעל המותר. מופז ציין בתשובתו כי הוא מייחס חשיבות רבה לנוכחות, אך בשל אילוצי זמנים בתקופת הבחירות המקדימות (הפריימריז בקדימה) נאלץ לחרוג ממנהגו ולהיעדר מהכנסת יותר מכפי שהיה רוצה.

   

  הוועדה ציינה כי פעילות פוליטית כמו השתתפות בפריימריז לא מצדיקה היעדרות מעבר למכסה הקבועה בחוק, אך לאור העובדה שזו הפעם הראשונה שמופז נעדר מעבר לתקופה הקבועה בחוק, הסתפקו הפעם בהפניה להוראות ועדת האתיקה בעניין. 

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ליברמן. פגישות עבודה
  צילום: אלכס קולמויסקי "ידיעות אחרונות"
  מופז. פריימריז
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים