שתף קטע נבחר

גילה אדרעי לשופטת אפרת לקסר: "אין לך ביצים"

דיון בבקשת ההסתדרות וועד עובדי רכבת ישראל להקפאת מהלכים שונים בהם נוקטת הנהלת הרכבת, לא עבר בשקט. יו"ר ועד עובדי הרכבת, לה היסטוריה עשירה של חיכוכים בבתי דין, אמרה לשופטת: "את לא שופטת, אין לך ביצים". אדרעי הוצאה שוב מאולם הדיונים, ויחד עמה יו"ר ועד צפון. בית המשפט יחזור לדיונים ב-24.6

יו"ר ועד עובדי הרכבת, גילה אדרעי, יחד עם יו"ר ועד צפון, שי טל, הוצאו מהדיון שהתקיים היום (ד') בבית הדין האזורי בתל אביב. זאת לאחר שהתנהגו באופן לא ראוי. אחריהם יצאו שאר חברי הוועד, בעוד אדרעי מסננת לכיוון השופטת אפרת לקסר: "את לא שופטת, את בוררת. אין לך ביצים לקבל החלטות". גם טל בחר שלא לצאת באופן רגוע, והטיח לעבר לקסר: "הכל פה חד-צדדי, את מקשיבה רק להם (להנהלת הרכבת, ש.ח)".

 

עוד במדור תחבורה ציבורית בערוץ הרכב של ynet:

 

אנשי ועד הרכבת בבית הדין לעבודה - הוצאו מהאולם (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אנשי ועד הרכבת בבית הדין לעבודה - הוצאו מהאולם(צילום: מוטי קמחי)

 

כפי שדווח בתחילת השבוע, שני הצדדים דנו היום בבקשת העובדים להקפאת הליכים שונים ברכבת, עד לחתימת הסכם, על-פי מסמך עקרונות עליו הוסכם בסוף חודש מרץ. לטענת העובדים, הנהלת רכבת אינה מזדרזת להגיש לעיון העובדים את מסמך ההסכמות עליו הצדדים אמורים לחתום. "ההנהלה הפרה את ההסכמים הקיבוציים וההבנות שהושגו", אמרו בוועד לפני מספר ימים.

 

בנוסף הזכירו כי הנהלת הרכבת הצהירה שאינה מחויבת להבנות שהושגו, עד לחתימה על ההסכם הקיבוצי. במהלך הדיון טען עו"ד שי תקן מטעם ההסתדרות, כי מתווה העקרונות מיושם על-ידי הנהלת הרכבת באופן חלקי בלבד. "הלקיחות נלקחות, אבל הנתינות לא ניתנות", אמר.

 

בית הדין החליט לקיים דיון נוסף בעניין ב-24.6, ודרש כי לדיון זה יתייצבו כל הגורמים הבכירים המוסמכים באוצר, ברשות החברות ובמשרד התחבורה. עוד הורה להנהלת הרכבת לסיים את טיוטת ההסכם הקיבוצי בהקדם האפשרי, ובכל מקרה לפני הדיון הבא. בוועד עובדי הרכבת אמרו היום כי בית הדין קבע עוד כי עד מועד הדיון הבא, לא יכנסו שלושה מנהלי מתחמים לתפקידם הניהולי, ולא ייפתחו חברות בנות.

 

בהנהלת הרכבת אומרים כי החלטת השופטת לקסר "משקפת דברים המוסכמים על חברת הרכבת, ותואמים את קצב ביצוע הרפורמה בחברה". עוד מזכירים שם כי בית המשפט נמנע מהתערבות במינוי מנהלים חדשים בחברת רכבת ישראל, וכי ממילא הם לא אמורים היו להכנס לתפקידם בשבועיים הקרובים.

 

"צר לנו שיו"ר הוועד ממשיכה לנסות לטרפד הסכמים לטובת העובדים והציבור, שהרי כל ההבנות שהתקבלו היום בבית הדין, הוצעו לנציגי הוועד כבר לפני שבוע", כך בהודעת הנהלת רכבת ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גילה אדרעי - שוב נזרקה החוצה
צילום: מוטי קמחי
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים