שתף קטע נבחר

נתניהו חושש מהשתלטות שרון על הליכוד

נתניהו הביע דאגה בפני פעיליו מכך ששרון מנטרל את כוחם ואף מסלק את חלקם מעמדות מפתח בסניפים ובמרכז המפלגה. מקורב לנתניהו: "התנהגותו הכוחנית של שרון עלולה לחזור אליו כבומרנג"

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו הביע בימים האחרונים חשש בפני פעיליו מפני השתלטות של שרון על מוקדי הכוח בליכוד, מה שעשוי למנוע את חזרתו לראשות התנועה.
נתניהו הביע דאגה מכך ששרון דוחק לפינה את פעיליו, מנטרל את כוחם או אפילו מסלק אותם מעמדות מפתח בסניפים ובמרכז המפלגה.
לדברי אחד מפעילי השטח, המשתייך לפורום ראשי הסניפים של הליכוד המזוהה עם מחנה נתניהו, חשש זה של נתניהו מבוסס בעיקר על ניסיון של שרון להביא לשינוי במאזני הכוח בסניפים מרכזיים של הליכוד בארץ, בהם היתה עד לאחרונה שליטה או רוב של אנשי נתניהו, ביניהם הסניפים בירושלים, פתח תקווה וראש העין.
גם האיוש במטה הבחירות גורם לדאגה אצל נתניהו. ח"כ איוב קרא, המזוהה עם נתניהו, מונה לאחראי על מטה המיעוטים בבחירות, אולם המטה שלו טרם קיבל תקציבים לפעולה ולמעשה הוא משותק.
בנוסף, שרון הנחית על קרא את מינויו של מקורבו, סמיר ווהאבה, דרוזי נכה צה"ל כמי שאחראי על מגזר הדרוזים במטה. בפועל שרון מציג את ווהאבה כמי שאחראי על המטה הלא יהודי בליכוד. כך הציג את ווהאבה היום בכנס פעילים בנהריה, אליו לא הוזמן ח"כ קרא.
אחד ממקורבי נתניהו מסר ל-ynet בתגובה כי "התנהגותו הכוחנית של שרון עלולה לחזור אליו כבומרנג". לדבריו, כל ניסון לדחוק את אנשי נתניהו לא יועיל. כראייה הוא מביא את קבלת הפנים הנלהבת לה זכה נתניהו אמש בכנס הפתיחה של מערכת הבחירות בניגוד לקבלת הפנים המתונה לה זכה שרון אמש.
בתגובה לדברים מסרה אודליה כרמון, הדוברת האישית של שרון, כי שרון ואנשיו עסוקים אך ורק בצורך להחליף את השלטון. לדבריה "אין השתלטות על מוקדי כוח בליכוד, בסניפים או במטות, המערכת מתארגנת בשיתוף פעולה מלא להחלפת ברק כפי שנתניהו עצמו הצהיר אמש".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:דודו פריד
שרון. "יחזור אליו כבומרנג"
צילום:דודו פריד
צילום : איי פי
נתניהו. השתלטות של שרון על הסניפים
צילום : איי פי
מומלצים