שתף קטע נבחר

צלפים מעזה ירו לעבר חקלאי ישראלי, שלא נפגע

חקלאי שעבד בשדות המועצה האזורית אשכול נאלץ להסתתר מאחורי הטרקטור לאחר שספג אש צלפים מעזה. הוא לא נפגע וחולץ בידי כוחות צה"ל

צלפים מעזה ירו הבוקר (יום ה') אל חקלאי שעבד בשדות המועצה האזורית אשכול. הוא הסתתר מאחורי הטרקטור עד שכוחות צבא הגיעו וחילצו אותו מהמקום. איש לא נפגע באירוע. לטרקטור נגרם נזק קל כתוצאה מפגיעת כדור במנוע. בעקבות האירוע ירה צה"ל אל מרחבים פתוחים סמוך לעיירה קרארה בדרום רצועת עזה.

 

כוחות צבא חילצו את נהג הטרקטור. חבל אשכול, הבוקר (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
כוחות צבא חילצו את נהג הטרקטור. חבל אשכול, הבוקר(צילום: רועי עידן)

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

התבצרות וצמיגים בוערים. לקראת "מבצע אולפנה"

תלמיד בתרדמת בעקבות תחרות שתיית אלכוהול 

נציגי דרום סודן בארץ: רוצים לקלוט, זו לא הדרך

 

החקלאי הוא אזרח נורבגי שהגיע עם משפחתו לשנה בישראל כדי לבחון אפשרות של עלייה. רכז הביטחון של הקיבוץ סיפר כי "החקלאי היה לחוץ מאוד. ביצענו נוהל חילוץ והיינו עם הצבא בקשר מיידי. הוציאו אותו מהשדה והובילו אותו למקום בטוח ומשם למרפאה". מנהל גידולי השדה בקיבוץ הוסיף שאנשי הקיבוץ רגילים לירי רקטות ופצמ"רים, אבל ירי צלפים לא התרחש כבר זמן רב. בעקבות האירוע הביע המנהל חשש שהחקלאי יעזוב את הקיבוץ.

 

אחת מתושבות הקיבוץ שסמוך אליו בוצע ירי הצלפים סיפרה: "החקלאי לא נפגע בנס אבל הוא מאוד מבוהל. מדובר בבחור שהגיע לארץ יחד עם משפחתו מתוך ציונות. הוא ידע שדבר כזה יכול לקרות אבל כשזה קורה לך זה קשה. הוא בסדר גמור עכשיו ויצא מזה בנס ואנחנו נמשיך לעבד את הקרקע למרות מה שקרה".

 

ראש מועצת אשכול, חיים ילין, אמר כי "מבחינתנו אחיזת הקרקע והחקלאות הם ערכים בסיסיים עליהם גדלנו במועצה. האמרה 'עד התלם האחרון' היא ערך ולא סיפורי מייסדים. ידוע לנו מה הסיכון בכל יום שאנו מעבדים את הקרקעות, וידוע לנו שצה"ל מגן עלינו. זה אירוע שנגמר במזל.

אנו מטפלים בו נקודתית והצבא מטפל במי שצריך לטפל".

 

ילין הוסיף כי "לממשלת ישראל, דעו לכם שיום יום יש אירועים כאלה וזו הרגיעה של עוטף עזה. יש לנו תעצומות הנפש להילחם מול הטרור. אין לנו תעצומות הנפש להילחם מול הממשלה על מה שמגיע לאזרחים. בפעם הקודמת חייל שילם בחייו למען אותם חקלאים ואזרחים. הפעם החקלאי ניצל".

 

ילין התכוון בדבריו לתקרית הקשה שאירעה בתחילת החודש, שבה נהרג סמל ראשון נתנאל מושיאשוילי (20) מאשקלון, מירי מחבל באזור כיסופים. המחבל חתך אז את גדר המערכת, חדר לשטח ישראל וחוסל לאחר היתקלות עם כוח צה"ל. מושיאשוילי שירת כחובש פלוגתי והוזנק כחלק מהצוות של המ"פ.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתפו אליאור לוי ויואב זיתון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ירי צלפים לעבר הטרקטור
צילום: רועי עידן
מומלצים