שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  משרד החינוך מתכנן הוזלה משמעותית בצהרונים
  ב-81 יישובים בפריפריה תחל בשנה הקרובה תוכנית שבמסגרתה יינתנו פעילויות בחינם מתום יום הלימודים ועד 16:00. כעת פועלים להעתיק את התוכנית לכל רחבי הארץ בעלות של עד 600 שקל בחודש. "להוזיל את הנטל על ההורים"

  כל הורה שנאלץ להשאיר את הילד שלו בגנים ובבתי הספר מעבר לשעות הלימודים הרגילות מכיר את זה. כ-1,000 עד 1,500 שקל מועברים מדי חודש מהחשבון המשפחתי, לטובת הצהרונים שבהם שוהים הילדים עד לשעות הצהריים. אולם יוזמה של משרד החינוך עשויה להוזיל את מחירי הצהרונים באופן משמעותי.

   

  עוד בערוץ החדשות של ynet:

  בדרך להסכם באולפנה: "הישגים למתנחלים"

  הונאת המס: מכר דלק בזול כדי להגדיל המחזור

   

  במסגרת יישום המלצות ועדת טרכטנברג, קבעה הממשלה כי בשנת הלימודים הקרובה (תשע"ג) יהיו זכאים 81 יישובים בפריפריה ל"פעילויות העשרה" (צהרונים) שיינתנו בחינם בתום יום הלימודים עד לשעה 16:00. לפי התוכנית החדשה של משרד החינוך, גם רשויות חזקות יצטרפו לתוכנית ויגבו מההורים תעריפים שמוערכים במחצית ממחירי השוק.

   

  הפעילות שאושרה לילדים בגילים 3-9, כוללת הזנה, סיוע בשיעורי הבית, מתן דגש על חוגים בתחומי האמנות, הספורט והחינוך הסביבתי. המדריכים בתוכנית יהיו מורים שיבקשו לעבוד שעות נוספות או סטודנטים שיעברו הכשרה מיוחדת. לצורך מימוש התוכנית ב-81 היישובים בפריפריה התקשרה המדינה עם זכיינים שיפעילו את הפרויקט בעלות משוערת של כ-500 עד 600 שקלים לתלמיד. 

   

  "הנושא בהחלט שווה בדיקה"

  כעת שוקלים במשרד החינוך להתאים את אותם המכרזים והתעריפים המוזלים גם להפעלת צהרונים ברשויות החזקות. "התוכנית נמצאת עדיין בשלבי גיבוש סופיים, אך המטרה היא להוזיל כמה שניתן את הנטל על ההורים", אמרה מיכל כהן, סמנכ"לית לפדגוגיה במשרד החינוך. "אנו סבורים שאם
  הרשויות המקומיות יחברו אלינו ויאמצו את אותו מודל בדיוק גם בתחומן, אז אין מניעה שמחירי הצהרונים לא יפחתו בצורה משמעותית".

   

  נחום חופרי, ראש עיריית רעננה שמכהן כמחזיק תיק החינוך במרכז השלטון המקומי, אמר אתמול (יום ב') כי "אין ספק שהמנגנון שיצר משרד החינוך עשוי להביא לירידה חדה בעלות הצהרונים. היום התבשרנו לראשונה על הנושא, יש ללמוד אותו לעומק אבל זה בהחלט שווה בדיקה".

   

  מנגד, שלמה שרפי, מחזיק תיק החינוך במועצה האזורית מרחבים, הביע חשש שהפרויקט ייכשל בסופו של דבר בפריפריה בשל קשיים בגיוס כוח אדם. לדבריו, מדובר בפרויקט שיפעל שלוש שעות ביום וקשה לי להאמין שבפריפריה, כשממילא אנחנו מתקשים לגייס כוח אדם לחינוך, נצליח לקלוט עובדים איכותיים שיסכימו לעבוד במשרה חלקית שכזו".

   


  פרסום ראשון: 18.06.12, 23:27
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "משרד החינוך מתכנן הוזלה משמעותית בצהרונים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים