שתף קטע נבחר

סיכת מלכת צרפת מהמאה ה-16 נמצאה בשירותים

למומחים שמצאו את הסיכה במקרה קשה להסביר מדוע היא נמצאה דווקא בשירותים משותפים, ולא בשירותים המלכותיים שהיו למלכה קתרין דה מדיצ'י הראוותנית

אפשר לקרוא לזרה רנסנס. סיכה לשיער שהייתה שייכת למלכת צרפת קתרין, שחיה במאה ה-16 והייתה רעייתו של אנרי השני, נמצאה במעון מלכותי מחוץ לפריז. מה שגרם לאפוטרופוסים של המקום לשפשף את עיניהם היה המקום שבו היא נמצאה: חדר שירותים משותף.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

גורמים רשמיים אמרו כי זו הפעם הראשונה בהיסטוריה המודרנית שרכוש מלכותי מתקופת הרנסנס נמצא בארמון פונטנבלו. אף שהמלכה נודעה ברחבי אירופה בשל תכשיטיה מנקרי העיניים, רוב האוסף שלה הלך לאיבוד, נמכר או נגנב במאות השנים שעברו מאז.

 

הסיכה שנמצאה בשירותים (צילום: AP) (צילום: AP)
הסיכה שנמצאה בשירותים(צילום: AP)

 

הסיכה הנדירה, בגודל של 9 סנטימטרים, זוהתה בקלות בשל החיבור בה בצורת C, שנועד לסמל את שמה של המלכה. אחרי שהעפר שכיסה אותה סולק, האפוטרופוס של ארמון פונטנבלו ציין כי נמצאו עליה גם גימור בלבן ובירוק, המוכרים כצבעיה של קתרין.

 

מה שהיה קשה יותר למומחים להסביר, בכל אופן, היה מדוע רכושה הפרטי של מלכה הידועה בחיי המותרות שלה, נמצא

מוטל בשירותים משותפים מתוקפת הרנסנס, ולא - אם כבר - בשירותים המלכותיים שלה.

 

הסיכה נמצאה במקרה כשארכיאולוגים חפרו סביב השירותים כדי להכין את האזור שמסביב לשחזור. האפורטופוס של הארמון אמר כי מדובר בתעלומה: "מה היה לקתרין דה מדיצ'י לעשות שם? אולי הייתה זו בת לווייתה שלקחה את הסיכה. אולי היא נגנבה, אולי היא נפלה שם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהבה תכשיטי יוקרה. הסיכה של מלכת צרפת
צילום: AP
מומלצים