שתף קטע נבחר

התביעה: אשפוז כפוי לרוצח הנורבגי במקום מאסר

אנדרס ברינג ברייויק רצח בקיץ שעבר 77 בני אדם במתקפות טרור, אולם התביעה אינה מבקשת לגזור עליו עונש מאסר משום שלא הצליחה לשלול את האפשרות כי חווה התקף פסיכוטי

התביעה בנורבגיה הודיעה היום (יום ה') כי היא אינה מבקשת לגזור עונש מאסר על אנדרס ברינג ברייויק, שרצח בקיץ שעבר 77 בני אדם באוסלו ובאי הסמוך אוטויה, משום שלא הצליחה לשלול את האפשרות כי חווה התקף פסיכוטי באותה עת.

 

חדשות נוספות מהעולם הגדול :

דף חדש: ארדואן הזמין את נשיא צרפת לטורקיה

 

בטיעוני הסיכום במשפטו של ברייויק בן ה-33, אמר התובע סוויין הולדן כי במקום לשלוח את רוצח ההמונים לכלא, "אנו מבקשים להעביר אותו לטיפול פסיכיאטרי בכפייה". כמו ביתר הדיונים בעניינו, ברייויק הצדיע במועל יד עם צאתו מבית המשפט ובטרם אזקו מחדש את ידיו.

 

ההגנה במשפטו של ברייויק צפויה מחר להפריך את טיעון חוסר השפיות שבו החזיקה התביעה, אז ייערך יום הדיונים האחרון במשפט שנמשך עשרה שבועות. ברייויק, שהגדיר את עצמו מיליטנט אנטי-מוסלמי, טוען כי הוא שפוי ושמה שהניע את מתקפות הטרור שביצע היו דעותיו הפוליטיות.

 

במהלך משפטו גם טען ברייויק כי קורבנותיו בגדו בארצם משום שאימצו את ההגירה והרב-תרבותיות.

 

אם בית המשפט ימצא כי ברייויק היה שפוי בעת ביצוע מתקפות הטרור, הוא עשוי לגזור עליו 21 שנות מאסר - אף על פי שהוא עשוי להיות מוחזק במתקן כליאה תקופה ארוכה יותר אם יוגדר כאדם שמסוכן לציבור. אם הוא יימצא לא שפוי ויישלח למוסד פסיכיאטרי, הרי שבתיאוריה הוא יכול להשתחרר מהמוסד מרגע שלא יוגדר עוד לא שפוי ומסוכן לציבור.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא ישהה יום אחד בכלא? ברייויק
צילום: רויטרס
התובע הולדן
צילום: EPA
מומלצים