שתף קטע נבחר

חייל גנב מטורקי שהסתנן ממצרים לישראל

החייל הורשע כי גנב 1,000 דולר מהטורקי, שחצה את הגבול מסיני לישראל, לאחר שהמסתנן סירב לתת לו את הכסף. השופטת: "חמור לגנוב מאדם כסף, אך חמור עוד יותר לגנוב ממסתנן שחצה את הגבול". העונש: עבודות שירות

חייל מילואים, שהורשע בגניבת 1,000 דולר ממסתנן מטורקיה שחצה את הגבול מסיני לישראל, נידון במסגרת הסדר טיעון לשישה חודשי עבודות שירות.

 

החייל הכחיש בתחילה את המיוחס לו, אך רגע לפני שהמתלונן היה אמור לעלות להעיד נגדו במשפט בבית הדין הצבאי בקסטינה, הוא החליט לשנות כיוון. הוא הודה והביע חרטה על המעשה.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

השופטת, סגן אלוף מאיה גולדשמיט, קבעה כי יהיה עליו להשיב למסתנן הטורקי את הסכום, כ-4,000 שקל, וציינה בהחלטה כי חמור לגנוב מאדם כסף, אך חמור עוד יותר לגנוב ממסתנן שחצה את הגבול.

 

החייל שירת בגדוד המילואים שלו בתעסוקה מבצעית לאורך הגבול.

במקרה שבו קבוצה של מסתננים נכנסה לשטח ישראל, הוא דרש את הכסף שהיה ברשות המסתנן מטורקיה. לאחר שזה סירב לתת לו את הכסף - החייל גנב אותו ממנו.

 

החייל שימש כנהג מפקד הגדוד ויוצג על ידי הסנגוריה הצבאית של פיקוד דרום. יוחסו לו עבירות של גניבה בידי עובד ציבור והתנהגות שאינה הולמת. השופטת ציינה בהחלטה כי היא מתחשבת בנסיבותיו האישיות ולכן היא לא הטילה עליו עונש של מאסר בפועל.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גבול מצרים, השבוע
צילום: יואב זיתון
מומלצים