שתף קטע נבחר

רץ ברשת: תחרות מלכת היופי לניצולות שואה

הזמנה לאירוע הצדעה לניצולי השואה גרמה לכמה גולשים להרים גבה ולשלוף את ההומור השחור. הסיבה? בערב ההצדעה תיערך גם תחרות מלכת היופי לניצולות שואה. מנהל האירוע: ''עושים זאת עם הרבה כיף וגאווה''

מייל מטעם עמותת יד עזר לחבר מעורר תגובות משעשעות-זועמות ברשת. המייל, שכותרתו "ערב הצדעה לניצולי שואה ותחרות מלכת היופי לניצולות שואה", מזמין את הנמנעים להגיע לערב הצדעה שיערך ביום חמישי הקרוב, במסגרתו תיערך גם התחרות. לפי המייל, לשלב הגמר עלו 65 ניצולות שואה בין הגילאים 78-92, כאשר מתוכן יבחרו 14 שישתתפו בתחרות עצמה.

 

המייל עבר בין כתבים במערכות השונות, ומי שהעלתה אותו בסופו של דבר לפייסבוק היא דנה-תות, עורכת במגזין טיים אאוט. התמונה מופצת במיילים ובפייסבוק לצד הערות המבקרות את ההחלטה השוביניסטית ובדיחות שחורות על הנושא.

 

 

מנהל האירוע, שמעון סבג, מסביר את ההחלטה לערוך אירוע שכזה: "יש לנו את פרויקט 'בית חם לניצולי שואה' ובו מתגוררים, ביחידות דיור, כמאה ניצולי וניצולות שואה. בעמותה מתנדבת גם חלי בן דוד, שהיתה מלכת החן ב-1979. בעמותה החליטו לערוך את התחרות ובעצם לבוא הפוך על הפוך, ולהראות שגם ניצולות השואה, עם כל ההיסטוריה שעברה עליהן, הן עדין נשים שרוצות לחגוג את עצמן, לבלות ולחיות.

 

כמובן שלא מדובר רק ביופי, הנשים יספרו על עצמן ועל הדרך שעברו. ביניהן יש גם הרבה נשים שעדיין פעילות ומתנדבות בחברה. אם מישהו מרים גבה, שיבושם לו. אנחנו עושים את זה עם הרבה כיף וגאווה, ועובדה שלתחרות נרשמו כ-500 נשים".

  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים