שתף קטע נבחר

איראן מציגה: תערוכת משחקי מחשב

התערוכה מתקיימת בפעם השנייה, והפעם לצד משחקי הנהיגה והיריות, הוצג גם משחק העוסק במרדף אחר מחבר ''פסוקי השטן'', סלמאן רושדי , בשנות התשעים

בטהרן נפתחה אתמול (ג') התערוכה הבינלאומית השנייה למשחקי מחשב. העיתון הבריטי "גרדיאן" דיווח כי אחד המשחקים שהוצגו במקביל לתערוכה עוסק בקריאה באיראן להרוג את הסופר הבריטי סלמן רושדי, מחבר הספר "פסוקי השטן".

 

עוד ב-ynet מחשבים:

 

ב-1989 פרסם המנהיג של איראן, אייתוללה רוחאללה חומייני, פסק הלכה דתי (פתווה - ד.כ.) הקורא לרצוח את רושדי בשל הדרך שבה הוצא בספרו הנביא מוחמד. כעת, מבקשים באיראן להעביר את המורשת לדור הצעיר באמצעות משחק מחשב חדש. המשחק פותח על ידי אגודת הסטודנטים האיסלאמית, ארגון ממשלתי, שהודיע כי סיים שלבים ראשונים של ייצור המשחק.

 

משחק אסטרטגיה  ()
משחק אסטרטגיה

 

התערוכה שמאורגנת בחסות משרד התרבות האיראני "נחשבת להזדמנות עבור הרפובליקה האיסלאמית להציג את הערכים שלה ואת הזהות האיסלאמית, וגם דרך להציג מוצרים איראנים לשוק הבינלאומי של משחקי מחשב", נכתב באתר הטלוויזיה האיראנית בשפה האנגלית, "פרס טי.וי.".

 

 

התערוכה בשנה שעברה

 

האיראנים לא חשפו פרטים רבים על המשחק, אבל הכותרת שלו "חייו המלחיצים של סלמן רושדי ויישום גזר הדין שלו" רומזת מה יתבקשו הגיימרים לעשות במשחק החדש.

 

 

בחודש האחרון הקדישו כלי התקשורת באיראן תשומת לב רבה למשחק המחשב הראשון של צבא איראן - "הקרב במפרץ עדן". במשחק, כך דווח, מתבקש

הגיימר "לגלם איש קומנדו בחיל הים שצריך להרוג פיראטים במפרץ עדן, ואז למצוא את המחבוא שלהם ולהרוס אותו כדי לחסל גם את ראש הכנופייה".

 

טריילר המשחק

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים