שתף קטע נבחר

מהפיכה ברכבת: ההסתדרות פיזרה את הוועד

לאחר השעייתה אמש של יו"ר ועד עובדי הרכבת, גילה אדרעי, מודיעה היום ההסתדרות כי כל חברי ועד העובדים מושעים לאלתר מתפקידם. בהסתדרות מסבירים את המהלך ב"שיקול טובת עובדי הרכבת"

קודם הראש, עכשיו כל הגוף: ההסתדרות מפזרת את ועד עובדי הרכבת. בעקבות השעיית גילה אדרעי, יו"ר ועד עובדי הרכבת, החליטה היום (ה') ההסתדרות לפזר את הוועד, ולקיים בקרוב בחירות לוועד חדש. בשיחה עם ynet אישר יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, כי הוחלט לפזר את הוועד ולהקדים את הבחירות.

 

  • המכתב שנשלח על-ידי אבי אדרי (קובץ pdf)

 

 

במכתב שנשלח לחברי מועצת העובדים והגיע לידי ynet, כותב אדרי כי "בעקבות המצב שנוצר, שלא מאפשר המשך תפקוד תקין של המועצה (המורכבת מחברי הוועד, ש.ה) ומתוך שיקול טובת עובדי הרכבת, הריני להודיע על החלטתי על פיזור מיידי של המועצה והקדמת הבחירות לתאריך שיקבע על-ידי". עוד כותב אדרי כי כל סמכויות הוועד יועברו בשלב זה לידיו, וזאת בהתאם להסכמת יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, אבי ניסנקורן.

 

עוד בנושא סכסוך העבודה ברכבת ישראל:

 

היו זמנים: יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, ויו"ר הרכבת, גילה אדרעי (צילום: בן קלמר) (צילום: בן קלמר)
היו זמנים: יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, ויו"ר הרכבת, גילה אדרעי(צילום: בן קלמר)

 

במהלך הבוקר קיימה יו"ר הוועד, גילה אדעי, ישיבה של מועצת העובדים, במטרה לגבש דרכי תגובה להחלטת ההסתדרות מאמש. על-פי מקור בכיר בחברה, במהלך הישיבה נמסר לחברי הוועד על-ידי נציג ההסתדרות כי התכנסותם מנוגדת לתקנות. נראה כי בעקבות זאת, הוחלט בהסתדרות לפזר את הוועד.

 

החלטה להשעות יו"ר ועד מכהן ולפזר ועד עובדים, היא חריגה - וננקטת לעתים נדירות בלבד. גורמים בהסתדרות אומרים כי התנהלות אדרעי וכמה מחברי הוועד הסבה נזקים לרכבת ולהסתדרות עצמה, ולכן הוחלט לנקוט בצעדים החמורים.

 

ביום ראשון הקרוב תופיע אדרעי, ביחד עם שלושה חברי ועד נוספים, בפני ועדת משמעת של ההסתדרות. בהסתדרות כבר הבהירו אמש כי יבקשו את הדחתה של יו"ר הוועד ושלושת מקורביה.  

 

"חצתה כל גבול אפשרי"

את ההחלטה להשעות לאלתר את אדרעי, ביחד עם שלושה חברי ועד נוספים, קיבל אמש יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, אבי ניסנקורן. בהסתדרות הסבירו כי ההחלטה התקבלה על-רקע התנהלותה של יו"ר הוועד, אשר לטענתם "חצתה כל גבול אפשרי המקובל ביחסי עבודה קיבוציים".

 

מקור ברכבת בירך על ההחלטה, וסיפר ל-ynet כי "מדימונה עד נהריה אנשים מתקשרים ומברכים. הגברת הזו גרמה נזק ל-2,200 בתי אב של עובדי הרכבת ולעשרות אלפי נוסעים, והגיע הזמן שהיא תשלם. היא החזירה את הרכבת 50 שנה אחורה, וייקח לנו הרבה זמן לתקן את הנזק".

 

גם שר התחבורה, ישראל כץ, בירך על החלטת ההסתדרות, ואמר כי הדחת אדרעי תאפשר לקדם רפורמות בתחום הבטיחות והשירות לנוסעים. יש לציין כי בהסתדרות הבהירו אמש כי ההחלטה להשעות את יו"ר הוועד התקבלה על דעת יו"ר ההסתדרות, עופר עיני.

 

  • סייע בהכנת הכתבה: רון נוטקין, חדשות ynet ברדיו

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבי ניסנקורן, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי
צילום: גיל יוחנן
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים