שתף קטע נבחר

צילום: אוהד צויגנברג, אמיר לוי

בג"ץ אישר ארכה לפינוי שכונת גבעת האולפנה

המדינה ביקשה ארכה שתאפשר לה להעביר את המבנים הריקים ושופטי העליון סימנו את אמצע חודש נובמבר כתאריך היעד החדש. "אנו סומכים על כך שהמדינה תעמוד בדיבורה"

בג"ץ אישר היום (א') את בקשת המדינה לקבלת ארכה בפינוי חמשת מבני הקבע בשכונת גבעת האולפנה בבית אל. "מיותר לומר שסומכים אנו על כך שהמשיבים יעמדו בדיבורם ויסירו את מבני הקבע עד ליום 15 בנובמבר", הדגישו.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

 

בסוף השבוע, ימים ספורים לאחר שהסתיים השלב הראשון בפינוי משפחות שהתגוררו במקום, הגישה המדינה לבג"ץ בקשה לקבלת ארכה שתאפשר לה להעביר את המבנים הריקים מאדם עד אמצע חודש נובמבר, נוכח מורכבות הפינוי והרצון להשלים את הפינוי בדרכי שלום, כהגדרתה.

 

פעולות הפינוי בשכונת האולפנה (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
פעולות הפינוי בשכונת האולפנה(צילום: אוהד צויגנברג)
 

נשיא בית המשפט העליון, השופט אשר גרוניס, והשופטים סלים ג'ובראן ועוזי פוגלמן, קיבלו את הבקשה והעניקו ארכה עד ל-15 בנובמבר. הם הסתמכו בדבריהם על מכתב מאגף ההנדסה והבינוי של משרד הביטחון, שבו מופיע לוח זמנים לביצוע הליך הפירוק וההסרה של המבנים.

 

108 חלקים ב-5 חודשים. כך ינוסרו בתי האולפנה

 

"בהנחה שמבני הקבע אכן פונו מכל אדם וחפץ והמבנים היבילים הועברו למקום אחר עד היום ובהתחשב

בלוח הזמנים שנקצב לפירוק והסרה של מבני הקבע, איננו רואים מניעה ליתן למשיבים ארכה נוספת כבקשתם".

 

ביום חמישי, פינו כוחות מג"ב את המשפחות האחרונות בשכונה שנבנתה על קרקע פלסטינית פרטית, לאתר הקראווילות ביישוב. תהליך הפינוי, שנמשך ימים ספורים, הסתיים ללא עימותים אלימים או אירועים חריגים אחרים, וכלל, בין היתר, מחאות מילוליות של תושבים וביקורת מצד תושבי האזור.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פינוי המשפחות מהשכונה
צילום: אוהד צויגנברג
"עוד נשוב", על קירות הבתים בשכונה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים