שתף קטע נבחר

קניה: ירי רובים ורימונים על שתי כנסיות, 15 נהרגו

מאז חודש אוקטובר נלחמים כוחות צבא קניה בארגון אל-שבאב הסומלי בשטח סומליה. במה שנראה כמו פעולת נקמה של המורדים האיסלאמים, הרגו חמושים שני שוטרים שאבטחו כנסייה, חטפו מהם את נשקם וירו לעבר המתפללים בכנסייה בעיר גאריסה. פיגוע דומה אירע בעוד כנסייה בעיר. כ-40 נפצעו

אש על מתפללים נוצרים: חמושים בקניה הרגו היום (יום א') שני שוטרים שאבטחו כנסייה, חטפו מהם את הרובים שלהם ואז פתחו באש על קהל המתפללים במקום והשליכו עליהם רימונים. בתקרית הירי נהרגו 15 בני אדם ונפצעו לפחות 40. כך מסרו גורמים ביטחוניים. ברשויות המדינה חושדים כי מיליטנטים מסומליה ביצעו את הפיגוע.

 

עוד חדשות בעולם :

 

מפקד המשטרה פיליפ נדולו מסר כי ההתקפה הרצחנית אירעה בכנסייה בעיר גאריסה שבמזרח המדינה.

העיר, שנמצאת במרחק של 195 קילומטרים מערבית מהגבול הסומלי, משמשת בסיס חשוב לפעילות כוחות צבא קנייתיים באזור הגבול.

 

ירי מטווח קצר. שוטר בכנסייה בגאריסה (צילום: AP) (צילום: AP)
ירי מטווח קצר. שוטר בכנסייה בגאריסה(צילום: AP)

 

התוקפים השליכו שני רימונים בתוך הכנסייה, אך רק אחד מהם התפוצץ, מסר נדולו. המתפללים במקום החלו לנוס בבהלה לכל עבר, בעוד החמושים ממשיכים לירות לעברם וגורמים לנזק גדול במקום. כאמור, בפיגוע נהרגו 10 ונפצעו כ-37.

 

מצב ביטחוני רעוע בגבול הסומלי

גורם ביטחוני אחר סיפר כי שני התוקפים צעדו לעבר שני השוטרים שאבטחו את הכנסייה, ירו בהם מטווח קצר ולקחו מהם את נשקם. אז הם פתחו באש לעבר הכנסייה והשליכו רימונים. השוטרים שנהרגו אבטחו את הכנסייה בגלל המצב הביטחוני הרעוע באזור שנמצא סמוך לגבול הסומלי ומשום שמורדים סומלים הפכו בעבר כנסיות בקניה ליעדים לתקיפה.

 

שורה של מתקפות ירי והשלכות רימונים על אזרחים קנייתים. פינוי אחד ההרוגים בפיגוע (צילום: AP) (צילום: AP)
שורה של מתקפות ירי והשלכות רימונים על אזרחים קנייתים. פינוי אחד ההרוגים בפיגוע(צילום: AP)

 

מפקד המשטרה נדולו סיפר כי פיגוע ירי נוסף אירע בכנסייה נוספת בעיר גאריסה, שם הושלך רימון ונפצעו שלושה בני אדם.

 

גאריסה היא אחת משתי הערים הגדולות שנמצאות בסמוך לגבול עם סומליה. היא נמצאת ממערב למחנה הפליטים דאדאב, שמאכלס בתוכו כ-500 אלף פליטים סומלים. ביום שישי האחרון חטפו חמושים ארבעה עובדים זרים מארגון הסיוע "מועצת הפליטים הנורבגית" וככל הנראה העבירו אותם לסומליה.

 

האזורים שנמצאים בצפון קניה ובמזרחה ושגובלים עם סומליה סבלו בשנה החולפת משורה של מתקפות ירי והשלכות רימונים. בחודש אוקטובר שלחה קניה כוחות צבא לתוך שטח סומליה כדי להילחם בלוחמי הארגון הקיצוני האיסלאמי אל-שבאב. המורדים הסומלים, שמזוהים עם ארגון אל-קאעידה, איימו לא פעם להוציא לפועל מתקפות טרור כנקמה על ה"פלישה" הקנייתית לסומליה. הפיגועים שבוצעו היום בשתי הכנסיות הם ככל הנראה חלק מהמגמה האחרונה של תקיפת יעדים קנייתיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המתפללים ברחו בבהלה לכל עבר. גופת אחד ההרוגים
צילום: AP
מחפשים נקמה. מורדים מארגון אל-שבאב
צילום: AFP
מומלצים