שתף קטע נבחר

ביום שלישי הבא: הכרעת הדין בפרשת טלנסקי

אהוד אולמרט ישמע ביום שלישי הבא אם הוא זכאי או אשם בפרשות טלנסקי, ראשונטורס ומרכז ההשקעות. בדיון האחרון טענו עורכי דינו של ראש הממשלה לשעבר כי הם הוכיחו את חפותו. היום החל משפטו בפרשת הולילנד

ביום שלישי בשבוע הבא יתייצב ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, בבית המשפט המחוזי בירושלים כדי לשמוע את הכרעת הדין במשפטו בפרשות טלנסקי ("מעטפות הכסף"), ראשונטורס ומרכז ההשקעות. בפרשה נאשמת גם מי שהייתה ראש לשכתו, שולה זקן.

 

הדיונים במשפט הסתיימו לפני כמה חודשים. בסיכומי ההגנה טענו סנגוריו של ראש הממשלה לשעבר שהוכיחו את תום לבו וחפותו. "אנחנו לפחות במצב של ספק סביר", סיכמה עו"ד נווית נגב, המייצגת את אולמרט בפרשת ראשונטורס.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

פרקליטו של אולמרט, עו"ד אלי זהר, אמר לחדשות ynet ברדיו האזורי בתגובה כי "הכרעת הדין אשר תינתן ביום שלישי הבא תביא לסיום פרק ארוך במשפט שהתנהל בצורה יעילה ועניינית החל מ-2009. אני שמח שהוא מסתיים ומקווה שיסתיים בצורה הכי טובה כפי שאנו מצפים".

 

בפרשת ראשונטורס מואשם אולמרט שבמהלך כהונותיו כראש העיר ירושלים וכשר בממשלה קיבל מימון לנסיעות לחו"ל ממספר גופים, והעודף הופקד בחשבון ששימש אותו להוצאות אישיות. העבירות המיוחסות לו הן קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים,

רישום כוזב במסמכי תאגיד והעלמת הכנסות במרמה.

 

בפרשת "מעטפות הכסף" מואשם אולמרט שקיבל כספים בסכומים משמעותיים מגורם או מגורמי חוץ לאורך תקופה ממושכת, חלקם במישרין וחלקם בעקיפין. מדובר במאות אלפי דולרים שהועברו על-פי החשד מ-1993, אז התמודד אולמרט לראשונה על ראשות ירושלים - ועד לתקופה שבה כיהן כשר התמ"ת.

 

פרשת "מרכז ההשקעות" מתייחסת לשנים 2003 עד 2006, אז כיהן אולמרט כשר התעשייה המסחר והתעסוקה, והיה אחראי על מרכז ההשקעות. על פי החשד הוא פעל מול מרכז ההשקעות תוך ניגוד עניינים, מאחר שלא פסל את עצמו ממעורבות וקבלת החלטות במספר פרויקטים שייצג חברו ומקורבו לשעבר, עו"ד אורי מסר.

 

היום החל משפטו של אולמרט בפרשת הולילנד. עד המדינה, שהיה אמור להעיד מ-8 בבוקר עד 8 בערב בכל אחד מארבעת ימי הדיונים השבוע במשפט הולילנד, ביקש להפסיק את עדותו כבר בסביבות השעה 14:00 בצהריים, והשופט נעתר לבקשתו. "הראש לי כבר לא עובד", אמר עד המדינה. "אני חושב שבשעות אחר הצהרייים מאוד נעים פה", אמר השופט דוד רוזן בחיוך, אך הסכים לבקשה להפסיק את העדות.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הכתבה השתתפו רון נוטקין וחן זאוסמר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קו הסיום. אולמרט, היום
צילום: מוטי קמחי
"המשפט התנהל בצורה יעילה ועניינית". עו"ד זהר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים