שתף קטע נבחר

כישלון בת"א: רוטשילד לא יהיה מדרחוב בשבת

עיריית תל אביב הודיעה בתום חודש ניסיון כי הפרויקט שביקש לאפשר להולכי רגל ורוכבי אופניים מרחב סגור בשדרה בסופי שבוע, "לא מצדיק את עצמו בתקופה זו של השנה"

עיריית תל אביב חזרה בה מהחלטתה להפוך את שדרות רוטשילד למדרחוב סגור בסופי השבוע של חודשי הקיץ. בהודעה שפרסמה היום (ג') העירייה נכתב כי לאחר חודש ניסיון, נמצא כי אין הצדקה להמשיך בפרויקט.

 

עוד בחדשות ynet:

 

"עיריית תל אביב-יפו ערכה במהלך החודש האחרון פיילוט לסגירת שדרות רוטשילד בסופי השבוע. לאחר החודש הראשון, בו נבחנה מסגרת הפעילות, מצאה העירייה כי הימים החמים, הפעילות ברחוב והמשאבים הנדרשים לביצוע המדרחוב אינם מצדיקים את קיום הפרויקט בתקופה זו של השנה", נכתב בהודעת העירייה. "משכך, תחזור העירייה לבצע בחינה מחודשת להפעלת המדרחוב בסופי שבוע בחודשי האביב".

 

"אין הצדקה לפרויקט בקיץ", טענו בעירייה (צילום: עמית מגל, "ידיעות אחרונות") (צילום: עמית מגל,
"אין הצדקה לפרויקט בקיץ", טענו בעירייה(צילום: עמית מגל, "ידיעות אחרונות")

 

לפני כחודש הודיעה העירייה כי חלק משדרות רוטשילד יהפוך מדי יום שישי בשעה שש בערב ועד לאותה שעה בשבת למדרחוב סגור, שיעמוד לרשותם של הולכי הרגל ורוכבי האופניים. התוכנית הייתה לעשות זאת בכל סוף שבוע בחודשי הקיץ ועד אחד באוקטובר.

 

בחודש האחרון נסגרה השדרה בין השעות הללו לתנועת כלי רכב, כולל מוניות ואופנועים, בקטע שבין רחוב החשמונאים לרחוב הרצל, והתאפשרו רק יציאות של כלי רכב חונה, מעבר של נכי גפיים שקיבלו אישור מיוחד, ותנועה במכוניות של בעלי חניות פרטיות שלהם תו חניה שהונפק מראש.

 

"יותר מדיניות אנטי חברתית ופחות ניסיון לעבוד לטובת תושבי רוטשילד" (באדיבות עיריית תל אביב-יפו) (באדיבות עיריית תל אביב-יפו)
"יותר מדיניות אנטי חברתית ופחות ניסיון לעבוד לטובת תושבי רוטשילד"(באדיבות עיריית תל אביב-יפו)

 

יואב לרמן, תושב העיר שתמך בהחלטת העירייה, אמר: "אני מאוד מרוצה שהעירייה מנסה ויכול להיות שזה באמת לא הצליח. הטרנד הזה של לשחרר מרחבים להולכי רגל ואופניים הוא טרנד חזק בעולם המערבי ומאוד יעיל. ברוטשילד אין מלחמה בין הולכי הרגל לנהגים, שניהם קיבלו מרחבים די נוחים אז השאלה היא מה עוד אפשר לשפר? בעיניי חשוב ליישם את הקונספט הזה ברחובות כמו שינקין ולוינסקי, שם יש פחות מדרכה להולכי רגל, מה שמייצר עבורם חוויה לא נעימה".

 

"מדיניות מבולבלת ואנטי חברתית"

אלון לי גרין, ממנהיגי המחאה החברתית הוסיף: "אני חושב שהדבר מעיד על מדיניות לא מוסדרת של העירייה. באופן עקרוני, חלק מהערכים של המחאה זה בהחלט לקדם סביבה בריאה בעבור תושבי הערים,

ומתוקף זה לסגור כבישים מסוימים לכלי רכב, אבל החלטת העירייה מעידה על מדיניות מבולבלת, הן מבחינה סביבתית וחברתית והן מבחינת היחס למחאה החברתית".

 

לדבריו, רחוב רוטשילד כבר משמש כמדרחוב, "וכשמחברים את סגירת הרחוב בדיוק בקיץ, את ההתבטאויות של ראש העירייה על המחאה החברתית, ואת הניסיון לסלק מפגינים מרוטשילד, מקבלים יותר מדיניות אנטי חברתית ופחות ניסיון לעבוד לטובת תושבי רוטשילד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שדרות רוטשילד. מדרחוב באביב?
צילום: עמית מגל, "ידיעות אחרונות"
מומלצים