שתף קטע נבחר

צפו: תחרות סחיבת נשים בפינלנד

הביטוי "להינשא" מקבל משמעות מילולית בפינלנד . במדינה האירופית הצפונית נערכת מדי שנה תחרות בינלאומית לנשיאת נשים בידי בעליהן, שבסוף השבוע חגגה 20 שנה לקיומה. המנצח השנה זכה בתואר זה הפעם הרביעית. טייסטו מטינן, עורך דין מהבירה הלסינקי, נשא את בת זוגו כריסטינה האפנן בכבוד לאורך 253.5 מטרים, כשהוא עובר משוכות ומכשולים בדרך. הוא עשה זאת בדקה ו-22 מאיות השנייה. השיא עומד על 56.9 שניות. הזוג האסטוני הגיע למקום השני.

 

זוגות נוספים מרחבי העולם התקבצו לתחרות הביזארית הנערכת מאז 1992 בכפר סונקיארבי שבמרכז פינלנד. "השנה ניהלנו מגעים עם בייג'ינג וטוקיו ומדינות רבות נוספות", סיפר וייקו טרוונן, יו"ר התחרות. "יש כבר תחרויות מקדימות בעשר ארצות אולי, כך שאני מקווה שזה ממשיך".

 

זוג פיני נוסף (צילום: EPA) (צילום: EPA)
זוג פיני נוסף(צילום: EPA)

 

עוד זוג פיני מחופש (צילום: EPA) (צילום: EPA)
עוד זוג פיני מחופש(צילום: EPA)

 

קפיצה נועזת למכשול המים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
קפיצה נועזת למכשול המים(צילום: AFP)

 

הזוג הזוכה. פעם רביעית (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הזוג הזוכה. פעם רביעית(צילום: AFP)

 

על פי המארגנים, 8,000 אנשים הגיעו לאירוע ו-38 זוגות רצו בגמר. יש סברות שונות לגבי מקור התחרות. יש הטוענים כי מקורה בשודד מפורסם מהמאה ה-19 שנהג לבחון את המבקשים להצטרף לכנופייתו ולדרוש מהם לשאת שקי תבואה או חזיר בר. אחרים גורסים שמדובר במנהג שבטי עתיק של חטיפות נשים. בשל כך יש הנוהגים "לכבד" את המסורת ולרוץ עם אשתו של מישהו אחר.

 

צופים מן הצד עשויים לחשוב שאשה קלה תקל על בעלה הרץ ותהווה יתרון בשל כך – אבל לא בכל הנוגע לפרס. הזוג המנצח זכה לקחת הביתה את משקלה של האשה בבירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הזוג הזוכה. מבחינת הפרס, עדיף שהאשה תהיה כבדה
צילום: EPA
מומלצים