שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המשטרה: חשפנו הברחת ענק של ביצים מהרשות
  לפי החשד, מאבטחים במחסומים סמוך לאריאל קיבלו שוחד כדי להעלים עין מהמשאיות שהעבירו ביצים מלולנים פלסטינים לרשתות השיווק בישראל. 10 חשודים נעצרו. גורם במשטרה: "יכלו להבריח במשאיות גם חומרי נפץ, הן פשוט לא נבדקו"
  נחשפה רשת ענק של מבריחי ביצים מהרשות הפלסטינית, כך טוענים הבוקר (יום ג') במשטרה. בעקבות חקירה סמויה של היחידה הכלכלית נעצרו לפנות בוקר עשרה בני אדם הקשורים לרשת, בהם מאבטחים במחסומים שקיבלו, לפי החשד, שוחד על מנת להעלים עין מהמשאיות שנכנסו מהרשות לישראל. לפי החשד, מדובר בהברחת מאות אלפי ביצים ביום. החשודים יובאו בהמשך היום להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון.

   

  בשבועות האחרונים פעל בצורה סמויה צוות חקירה מיוחד, בראשותו של ניצב-משנה אהרון ולריולה. החוקרים תיעדו את פעילות הרשת, אולם גם השוטרים שרגילים לעקוב אחר כנופיות פשע הופתעו מהיקף פעילותה של הרשת, שכללה בין היתר את המבריחים, המפיצים, אנשים שדאגו לפתוח צירי נסיעה וכמובן ספקי הביצים. לפי החשד, ראשי הרשת יצרו קשר עם בעלי לולים פלסטינים, אשר גידלו את התרנגולות המטילות ללא פיקוח ובתנאים סניטריים גרועים.

   

  במשטרה חושדים כי ראשי הרשת קשרו קשר עם הלולנים הפלסטינים על מנת להבריח את הביצים לישראל, ולהטמיע אותן עם ביצים המשווקות בישראל, בין היתר גם ברשתות השיווק הגדולות. לצורך כך, לפי החשד, זייפו הלולנים הפלסטינים חותמות מישראל ואז הועמסו הביצים למשאיות והמשלוח יצא לדרך.

   

  לפי החשד, המבריחים התגברו על הבעיה המרכזית - מעבר במחסומים לישראל - באמצעות מתן שוחד למאבטחים. מדובר במחסומים שנמצאים סמוך לאריאל, ולפי החשד כמה מהמאבטחים תזמנו את הגעת המשאיות במשמרת שלהם, וכך הצליחו המשאיות להיכנס לישראל. משם הגיעו הביצים לספקים, שערבבו אותן לפי החשד עם ביצים כשרות מישראל, והעבירו אותן לשווקים.

   

  "מדובר במהלך מסוכן מאוד. מי יודע מה עבר במשאיות האלה בלי בדיקה", אמר גורם במשטרה, "במשאיות האלה יכלו להבריח גם חומרי נפץ, הן פשוט לא נבדקו".

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "המשטרה: חשפנו הברחת ענק של ביצים מהרשות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים