שתף קטע נבחר

חברת החשמל מזהירה מהפסקות חשמל

בחברת החשמל מזהירים מפני מחסור בחשמל בשבוע הקרוב עקב עומס חום. בחברה קוראים לציבור ולבעלי העסקים להמנע בשעות הצהריים משימוש במכשירים שצורכים הרבה חשמל ולוודא תקינות גנראטורים בבניינים ופעמוני האזעקה במעליות

החשש מהפסקות חשמל עלול להתממש השבוע: חברת החשמל מזהירה היום (ד') כי בשל עומס חום, צפויים בשבוע הקרוב ביקושים גבוהים לחשמל ויש חשש ל"בצורת חשמל". בחברה אמרו כי עלולות להתרחש הפסקות חשמל לסירוגין, וקוראים לציבור "להסיט שימוש במכשירים עתירי אנרגיה לשעות הבוקר המוקדמות או לשעות הערב המאוחרות". 

 

חברת החשמל: חשש מהפסקות חשמל בקיץ

נערכים לבצורת חשמל: החל תרגיל החרום

הוארכה ההרשמה להנחה בחשמל ב-15 יום

 

החל מהיום ועד ליום חמישי הבא (בין ה-11 ל-19 ביולי), צפוי גל חום כבד. בחברה מציינים כי צפי הביקושים לחשמל יהיה בימים מסוימים עד 11,500 מגוואט, ושהרזרבה תקטן לרמה שבה עלולים להיווצר מצבים של מחסור בחשמל במקרה של תקלה באמצעי הייצור.

 

כדאי לבדוק את פעמון האזעקה במעלית (צילום: אסף רוזן) (צילום: אסף רוזן)
כדאי לבדוק את פעמון האזעקה במעלית(צילום: אסף רוזן)

 

עוד הזהירו כי במקרה של ביקושים גבוהים מההיצע ועל מנת למנוע הפסקות חשמל נרחבות, יופסקו קווי חשמל לסירוגין בכל רחבי הארץ. הפסקות החשמל יארכו כשעה. רשימת האזורים בהם צפויות הפסקות חשמל יתפרסמו באתר האינטרנט של חברת החשמל.

 

בחברת קוראים לציבור ולבעלי העסקים לחסוך ולהמנע בשעות הצהריים (12:00-17:00) משימוש במכשירים שצורכים כמות גדולה של חשמל. רשימת המכשירים כוללת, בין היתר, כיריים חשמליים, תנורי אפייה, שואבי אבק, מכונות כביסה ומדיחי כלים. בנוסף ממליצים לכוון את טמפרטורת המזגן ל-25 מעלות ולוודא שהגיבוי למכשירים חיוניים תקין.

 

מערך כיבוי אש והצלה ממליץ לוודא את תקינות הגנראטורים בבניינים ופעמוני האזעקה במעליות. במקרה של עצירת המעלית יש להתקשר למכבי האש בטלפון חירום 102.

 

מחסור ידוע מראש

בצורת החשמל שאליה נקלע המשק הישראלי נובעת ממספר גורמים, בהם הפסקת הזרמת הגז ממצרים לישראל ומחסור מתמשך במקורות לייצור אנרגיה. באפריל האחרון הודיעה חברת החשמל כי יכולת הייצור הזמינה שלה צפויה הקיץ לעלות על ביקושי השיא בכ-1% בלבד.

 

המשמעות לכך עלולה להיות קשה עבור צרכני החשמל, שכן תקלה באחת מיחידות הייצור או תנאי מזג אוויר קיצוניים כמו אלה שצפויים השבוע, עלולים להביא לעלייה בביקוש לחשמל ביחס לביקושי השיא הצפויים. כתוצאה, החברה לא תוכל לספק את כל הביקוש לחשמל בשעות השיא.

 

שלבי הפעולה למקרה שמלאי החשמל ייגמר כוללים הפעלת הסכמים מוקדמים עם מפעלי התעשייה להפחתת השימוש בחשמל בשעות השיא והפסקות החשמל היזומות לצרכנים. הכוונה היא להגיע למצב שבו ניתן לחפות על המחסור באמצעות סדרה של הפסקות חשמל יזומות ש"מדלגות" ממקום למקום. 

 

בחברה תכננו סדר עדיפויות והגדירו מגזרים "רגישים" שיש להימנע מלהפסיק להם את החשמל, בהם בתי חולים, מערכות ביטחוניות חיוניות וקשישים וחולים המחוברים בבתיהם למכשירים מצילי חיים שעובדים על חשמל.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים