שתף קטע נבחר

נטורי קרתא נגד "שרון הטמא"

נטורי קרתא יוצאים נגד הזרם החרדי המרכזי, ש"ארס הציונות המפעפע בקרבו גורם לו להצביע למחלל שבת ואוכל טרפות ונבלות", והרב מרדכי אליהו מגלה את מי מיניק ביל קלינטון. אלה עיקרי פרשת השבוע

התמיכה הצפויה של הציבור החרדי במועמדותו של אריאל שרון לראשות הממשלה מעוררת ביקורת קשה בקרב גורמים בציבור החרדי. הביקורת הקיצונית ביותר מוטחת על ידי הפלג הקטן של נטורי קרתא, שאנשיו אף מתכננים לחבל בביקורים אפשריים של שרון בחצרות האדמו"רים והרבנים.
בחג החנוכה הגיע שרון למסעדה חרדית ברחוב יחזקאל בירושלים וזכה למטר של גידופים. מעודדים מהצלחתם זו הוציאו אנשי נטורי קרתא קריאה בנוסח: "בני היהדות החרדית נקראים בזה לעמוד על המשמר לבל ידרוס טמא זה וחבר מרעיו בתוככי מחננו והרואה או היודע על בואם, יודיע מיד לישיבות והכוללים הקרובים, על מנת שיוכלו לבוא ולמחות ברשעים".
הגיליון האחרון של "החומה", העלון הפנימי של חברי נטורי קרתא, תוקף בחריפות את שרון ומכנה אותו "שפל ונבזה, מחלל שבת בפרהסיה ועובר על כל התורה, ואשר לאחרונה הצית אש בציון עקב עלותו ברגליו הטמאות על הר הבית".
עלון נטורי קרתא לא מסתפק בהתקפות, אלא גם מעניק לקוראיו סקירה קצרה של האירועים האחרונים בארץ: "תוהו ובוהו במדינה הציונית, זה למעלה משלושה חודשים שאש האינתיפאדה חזרה וניצתה. הפעם היה זה לאחר שהמופקר שרון שר"י (שם רשעים ירקב) עלה ביחד עם כ-20 מחבריו בבית המינים להר הבית, לרמוס את מקום המקדש ברגליו הטמאות...התוצאות לא איחרו לבוא, חמת הערבים בערה ודם ישראל נשפך כמים, המפלגות הציוניות - חרב איש באחיו - זה מאשים את זה, וזה תולה את המהומות והרציחות בזה. עקב המצב התפטר ראש הכופרים והוכרז על בחירות חדשות לראשות שלטון המרד הציוני".
"החומה" האחרון מוקדש כמעט כולו להתקפה חריפה של נטורי קרתא נגד ה"מיינסטרים" החרדי על רקע הבחירות הקרובות, בהן בראשונה נוצר מצב שחרדים ילכו לקלפי במיוחד כדי להצביע למועמד חילוני, ולא כאקט נלווה להצבעה למפלגות חרדיות. גם ההזדהות ההולכת וגוברת של החרדים עם הימין בארץ והליך "הציוניזציה" העובר עליהם לא נעלם מעיניהם הבוחנות של האידאולוגים הקיצוניים בציבור החרדי.
אנשי הזרם המרכזי בציבור החרדי, המיוצגים בכנסת על ידי יהדות התורה, מוגדרים בעלון נטורי קרתא: "הכמעט אחרונים שעדיין ארס הציונות מפעפע בקרבם... עד שהגיעו היום להתדבק בציונות יותר מהציונים עצמם". זאת למרות ש"האידאולוגיה הכפרנית של הציונות פשטה את הרגל ואין לה כיום קונים בקרב הציונים החופשיים, ואף חלק מהמזרחים (הכינוי החרדי עתיק היומין לאנשי המפד"ל, לשעבר הפועל המזרחי) כבר מיואשים ממנה".
וממשיך ותוקף עלון נטורי קרתא: "ואחרי פרסום דעות כוזבות שכאלו, לא ייפלא כלל וכלל שכבר מסתמנת המגמה לבחור בבחירות הישירות לראשות ממשלת הכפירה אותו בריון נודע, שרון שר"י, למרות מעלליו הרצחניים ולמרות דורסו ברגל נאווה את מקום המקדש ולמרות רצונו העז לגייס את כל בני הישיבות, ולמרות היותו מחלל שבת בפרהסיה, אוכל נבלות וטרפות, כי על כל פשעיו תכסה אהבת הציונות הבוערת בקרבם... וכך מתדרדרים הם במדרון, אף לבחור ישירות למועמד רשע גמור ומפורסם".
בין הטענות של אנשי נטורי קרתא כלפי המפלגות החרדיות משולבות גם טענות הנראות כאילו נלקחו מבית מדרשה של תנועה "התעוררות": "למעשה גם אלו המכונים 'ימניים' כבר מבינים באין ברירה... נותרו רק הדתיים ו'החרדים' שאינם מוכנים לוותר. ואם המזרחים על כל פנים מקריבים בניהם על מזבח המולך הציוני. הרי שאלו המתכנים 'חרדים' רק יודעים לפסוק לאחרים, לדבר גבוהה גבוהה, על חשבון דם אחרים".

"לקלינטון יצמחו דדיים והוא יניק את עם ישראל"

לקלינטון יצמחו שדיים והוא יניק את בני עם ישראל. זו אחת האפיזודות שאולי ילוו את העידן המשיחי, על פי הרב הראשי לשעבר, מרדכי אליהו. בדרשה שנשא ביום שני האחרון התייחס הרב אליהו לעידן המשיחי. מעבר לאמירות הרגילות ("נגיע עד סואץ, עד דמשק, עד צור, הכל יהיה בידינו"), אמר: "מגיע לנו משיח בלי חבלי משיח. חבלי משיח כבר קיבלנו אותם...יעקב אבינו רצה לגלות את הקץ, אנחנו לא רוצים שיגלה את הקץ, אנחנו רוצים לראות קץ בפועל... ואז נראה איך שכל הגויים ירגזו. יתעצבנו איך הקב"ה עושה כבוד גדול לעם ישראל".
אחר כך ציטט הרב אליהו את המדרש "והיו מלכים אומנייך ושרותיהם מניקותייך" והפליג בפרשנותו האקטואלית למדרש: "אם קלינטון הוא מלך, אז המלכים אומנייך ואם הוא לא מלך אלא שר, אולי ה' ישנה את הברייה שלו - יהיה לו דדיים ויבוא יניק את בני עם ישראל... יהי רצון שזה יהיה בעגלא ובזמן קריב ואמרו אמן".

יציאת השבת

פעיל חרדי מלמד סנגוריה על תמיכת החרדים ב"אוכל הנבלות והטרפות", אריאל שרון: "אותנו לא מעניין מה הוא מכניס לפה, אותנו מעניין מה הוא מוציא מהפה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
שרון. "מחלל שבת ואוכל טרפות ונבלות"
צילום: גלי תיבון
צילום: רויטרס
קלינטון. אומן או מינקת?
צילום: רויטרס
מומלצים