שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חם להציל את העולם: גיבורי על בלבוש מינימלי

  יוצרי קומיקס רבים סבורים שבגד מינימלי החושף רגליים, מחשוף נדיב ולעיתים ישבן הוא לבוש הולם למלחמה ברשע. גיבורות על מכל הסוגים רצות, קופצות ונלחמות בלבוש שגורם גם לנבל הנחוש ביותר להסמיק. לכבוד החום: קצת עירום. ויש גם גברים

  הקיץ בעיצומו וחוסר האונים שלנו בשיאו. לצאת מהבית והמזגן לעולם שבחוץ, זאת פעולה הרקוליינית המצריכה כוחות אדירים. תחושת האיבה שנוצרת כלפי בגדינו היא אדירה, ותמיד נשאף ללבוש את המינימום הדרוש. אז לכבוד הקיץ, סקירה קצרה של הגיבורים והגיבורות בתלבושות הקטנות ביותר. וסליחה מראש אם זה מעלה מעט את מדד החום.

   

   

  גיבורי על, זה ידוע, כבר מזמן הפכו לאובייקטים מיניים. הגיבורים ועוד יותר הגיבורות, מסתובבים כל היום בחליפות צבעוניות וצמודות שלא משאירים מקום לדימיון. אך בכל זאת, על אף מתירנותו של קוד הלבוש הפטישיסטי בעולם הקומיקס, ישנן מספר דמויות שאפילו בגד גוף שהיה גורם לברישניקוב להתפדח, לא היה עושה בשבילן את העבודה.

   

  פסיילוק. נינג'ה אסיאתית (עטיפת הקומיקס) (עטיפת הקומיקס) (עטיפת הקומיקס)
  פסיילוק. נינג'ה אסיאתית (עטיפת הקומיקס)

   

  בהוצאת הקומיקס Marvel הוחלט שבגד ים בחתיכה אחת החושף רגליים, מחשוף נדיב ולעתים ישבן, הוא לבוש הולם למלחמה ברשע. נשים מכל הסוגים, החל מנינג'ות אסיאתיות בעלות יכולות מוטנטים, דרך קצינות חיל אוויר עם כוחות קוסמיים ועד לבת דודתו של הענק המופלא, רצות, קופצות ונלחמות בחליפות שיגרמו גם לנבל הנחוש ביותר להסמיק מעט מבושה.

   

  מחליפה צמודה לחוטיני

  הראשונה בחבורת הממעטות להתלבש היא בטסי ברדוק, המוכרת יותר כחברת האקסמן פסיילוק בעלת הכוחות הטלפטים, אשר נולדה כבריטית ברונטית ובמהלך השנים, באחד מסיפורי הקומיקס הסבוכים ביותר, הפכה לנינג'ה אסיאתית בעלת שער סגול. היא היתה אחת מחברות הקבוצה הפופולריות בשנות ה-90, כנראה לא מעט בגלל הצורה בא יצר אותה צייר הסדרה בזמנו ג'ים לי, והעובדה שעם כל הופעה, החלק המכסה את ישבנה קטן יותר ויותר עד שהפך לחוטיני.

   

  גם מיס מארוול, או בשמה האמיתי קרול דנוורס היא דמות המוכרת יותר בזכות קימורי גופה מאשר תרומתה לאוונג'רס. אחת מהנשים החזקות ביותר בעולם מנסה לשחק במגרש של הגדולים, אבל אף אחד לא לוקח אותה ברצינות, כנראה כי שאר הגיבורים הגבריים בסביבה עסוקים מדי בלרייר. עובדה שהאלמנה השחורה המכוסה מכף רגל ועד צוואר (אומנם בבגד צמוד מאוד אך בכל זאת) נכנסה לסרט. יכול להיות שזו הסיבה שבסדרת הקומיקס החדשה שלה, מיס מארוול כבר לובשת מכנסיים.

   

  מיס מארוול. היה שם רגע בו היא לבשה מכנסיים (עטיפת הקומיקס) (עטיפת הקומיקס)
  מיס מארוול. היה שם רגע בו היא לבשה מכנסיים

   

  כולנו מכירים את הענק הירוק. מדען חנון שכאשר הוא מתעצבן, הוא הופך להר שרירים במכנסיים סגולים קרועים. עכשיו תדמיינו את אותו הסיפור, רק שבמקום מדען חנון מדובר בעורכת דין לוהטת שהופכת לבחורה עוד יותר לוהטת עם עור ירוק ובגד ים סגול. זה הסיפור של בת דודתו של הענק, ג'ניפר וולטרס, שתרומת דם מבן דודה מקנה לה יכולות דומות לשלו. בתחילה, השינויים היו מופעלים באמצעות כעס אך במשך השנים ג'ניפר למדה לשלוט בהם עד שהגיעה למצב שבו בחרה לחיות כל הזמן בצורה הירוקה שלה, ותכלס מי יכול להאשים אותה.

   

  על אף כמות העור המכובדת שחושפות הגיבורות הנ"ל, במארוול יש אישה אחת הגורמת להן להראות כמו אמא תרזה. אמה פרוסט, או בשמה האחר, המלכה הלבנה, החלה את דרכה בקומיקס כחלק ממועדון נבלים שהאכיל את אנשי האקסמן לא מעט מרורים. אחת מהסיבות לכך היתה, כנראה, חוסר היכולת של הגיבורים להתרכז מול חליפות מלכת הסאדו הלבנות שאמה לבשה. בחלוף השנים אמה חזרה למוטב ואף הצטרפה לשורות חבורת האקסמן. אבל אם היתה פה איזו ציפייה למידה של צניעות שתצטרף למצפון שפיתחה, הרי שהחששות התבדו, שכן במשך השנים התלבושות רק הלכו וקטנו עד שהגיעו לשיא בכריכת חוברת מ-2001 שהוצגה על מדפי חנויות הקומיקס, לעיני הלקוחות הצעירים.

   

  שמעתם פעם על "חלון ציץ"?

  בחברה המתחרה DC המצב מעט מכוסה יותר. לרוב רגל חשופה מלווה בגרביון רשת, אך בכל זאת, ישנן דוגמאות של גיבורות במראה בגד הים. Power Girl , בת דודתו של סופרמן מיקום מקביל, מפורסמת בעיקר בזכות החליפה שלבשה במשך שנים ובזכות הנכסים שהיא הכילה.

   

  קרן סטאר במחשוף נדיב (עטיפת הקומיקס) (עטיפת הקומיקס)
  קרן סטאר במחשוף נדיב (עטיפת הקומיקס)
   

  נערת הכוח או בשמה האחר, קרן סטאר, לבשה בגד ים הדומה לזה של פסיילוק ומיס מארוול, אך עם וריאציה אחת נוספת: חור עגול במרכז החליפה הלבנה שלה, שזכה במשך השנים לכינוי "חלון ציץ". וכאילו שלא די שהיה חלון דרכו כל אחד יכול היה להציץ, האגדה מספרת שאחד מצייריה, כבדיחה פרטית, במשך השנים כל פעם צייר את שדייה של הגיבורה מעט יותר גדולים, במטרה לראות כמה רחוק יוכלו להגיע. התשובה היא רחוק מאוד, וכך זכתה Power Girl במחשוף הנדיב ביותר  בתולדות הקומיקס.בעקבות ההשקה המחודשת של חוברות DC Power Girl זכתה השנה הגיבורה לחליפה חדשה וצנועה יותר, ובנוסף גם למידת חזייה קטנה יותר.

   

  גיבורת על נוספת של DC בבגד ים היא כנראה גיבורת העל המוכרת ביותר בעולם. Wonder Woman בהופעותה

  הראשונות, לבשה חצאית תואמת למחוך האדום שלה, אך במהרה זו נזנחה לטובת הרגל החשופה. המראה ליווה אותה במשך עשורים וכנראה שגם היה גורם לא קטן בהצלחתה של סדרת הטלוויזיה מ-1975. ב-2011 צולם פיילוט לתוכנית טלוויזיה נוספת אשר עוררה הדים ברשת, כשבצילומים שדלפו מהסט מופיעה אשת החיל במכנסיים.

   

  בדומה ל- Power Girl גם Wonder Woman זכתה לעיצוב מחדש לרגל ההשקה המחודשת של DC בלבוש תואם לזה שהיה בפיילוט. תגובת המעריצים היתה כל כך שלילית, שעוד לפני שהחוברת הראשונה יצאה לאור, היא נצבע מחדש והמכנסיים נעלמו כלא היו.

   

  Starfire. צניעות הוא לא ממש שמה האמצעי (עטיפת הקומיקס) (עטיפת הקומיקס)
  Starfire. צניעות הוא לא ממש שמה האמצעי

   

  גם Starfire היא גיבורה שההשקה המחודשת של חוברות הקומיקס בכיכובה, לא הפכה אותה לצנועה יותר. ההפך הוא הנכון. ואל לנו לחשוב שהנסיכה קוריאנדר מהכוכב המרוחק טאמארן היתה אות לצניעות לפני שהפכה לרובוט. היפהפייה בעלת העור הכתום, העיניים הירוקות והשער הבלתי אפשרי, התהלכה בחליפות חושפניות כאשר המוכרת ביותר מורכבת מתחתון סגול וזוג שלייקסים המסתירים מעט את שדייה.

   

  אחרי "הריבוט" היא לא לובשת הרבה יותר, אך בעוד ש-Starfire הישנה לוותה בתמימות שמטרתה להשיג תשומת לב גברית, הגרסה החדשה שלה יצרה לא מעט רעש כאשר בחוברת אחת שכבה, לכאורה, עם שני גברים. הנימוק שלה הוא שזה הגוף שלה ושהיא תעשה איתו מה שהיא רוצה. תגובות הקוראים גרסו שזוהי דרכו של המחבר הגבר להגיע ללבם של הקוראים הזכרים (או נמוך יותר).

   

  הגולש הכסוף. איפה הוא נגמר ואיפה מתחילים התחתונים? (עטיפת הקומיקס) (עטיפת הקומיקס)
  הגולש הכסוף. איפה הוא נגמר ואיפה מתחילים התחתונים?

   

  בזירת הגיבורים המצב קשה יותר. גיבורי על כז'אנר המכוון רובו לגברים, נמנע לרוב מהצגת גברים חשופים מדי. אין חשש מהומו-ארוטיקה, כל עוד השרירים המשורגים מכוסים בשכבת צבע מינימלית. אולי זו הסיבה שלגברים אין בעיה עם לבושו של ה-Silver Surfer. הגולש הכסוף, חייזר המגיע לכדור הארץ כשליחו של הישות הקוסמית גלקטוס אוכל העולמות, ומתאהב בכוכב הלכת ואנשיו, וגם טס כל היום על הגלשן שלו בעירום. זאת אומרת לא בדיוק בעירום, אלא בתחתוני בקיני שתואמים בדיוק מדהים את צבע העור הכסוף שלו.

   

  אך בכל זאת, אם באמת מתאמצים ישנו גיבור על אחד לרפואה המספק מקבילה למראה הנשי. Namor נסיך אטלנטיס של Marvel קומיקס, הוא גיבור על שחליפתו המסורתית היא ספידו קטנטן בצבע ירוק. נאמור מגיבורי העל הראשונים (הופעתו הראשונה הייתה באוקטובר 1939 חודשים ספורים אחרי סופרמן ובאטמן), מתרוצץ כבר למעלה מ-70 שנה בלבוש שלא היה מתקבל בשום מקום, חוץ מנבחרת שחייה אולימפית - בלי להצטנן.

   

  WitchBlade, המחזיקה בכפפה (עטיפת הקומיקס) (עטיפת הקומיקס)
  WitchBlade, המחזיקה בכפפה

   

  כנראה שזה בגלל שאמא שלו הייתה בת לגזע שחי מתחת למים, ולא בגלל שאבא שלו היה רב חובל. כיום נאמור מתרוצץ עם האקסמן (מסתבר שהוא גם מוטאנט) במכנסונים צמודים.

   

  אי אפשר לעשות כתבה על גיבורים וגיבורות בלבוש מינימלי בלי לציין את היוצר המנוח מייקל טרנר ופועלו. טרנר, מהמאיירים המשפיעים ביותר של תחילת העשור הקודם, היה מוכר במיוחד בגלל הדמויות הנשיות שיצר בקומיקס על שם WitchBlade על תקן צייר, וב-Fathom, בו גם כתב.

   

  Fathom. עוד יצירה מבית טרנר (עטיפת הקומיקס) (עטיפת הקומיקס)
  Fathom. עוד יצירה מבית טרנר

   

  בקומיקס WitchBlade אייר טרנר את בלשית משטרת ניו יורק שרה פזיני,

  אשר לחיקה מתגלגלת כפפה מיסטית המעניק לה כוחות אדירים. בהמשך היא נאבקת בכוחות אפלים המעוניינים לנצל את הכפפה למטרותיהם הנלוזות. הכפפה אמנם מעניקה לשרה ולכל הנשים האחרות במהלך ההיסטוריה שבאו במגע עם הכפפה, כמו קליאופטרה וז'אן ד'ארק, יכולות מיוחדות, אך בנוסף היא מעניקה להן תלבושת חושפנית במיוחד שספק אם היתה יכולה להגן על הרבה יותר מאשר מבושייהן מפני הרעים.

   

  ב-Fathom שכתב טרנר, מסופר על ביולוגית ימית בהווה ושחיינית אולימפית בעבר בשם אספן, שמגלה שהקשר העמוק שלה אל הים אינו מקרי ,שכן היא נצר לגזע תת-ימי והיא היחידה שיכולה למנוע ממלחמה לפרוץ בין העולם האנושי שביבשה לעולם שמתחת למים. הסדרה זכתה לתשבוחות כלליות, אבל בעיקר לביקורות מהללות בזכות היכולת של טרנר לצייר נשים בבגדי ים מינימלים.

   

  מכירים עוד גיבורים שחם להם בקומיקס? טקבקו במרץ!

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עטיפת הקומיקס
  וונדר-וומאן. לבוש מינימלי
  עטיפת הקומיקס
  עטיפת הקומיקס
  נאמור. הנסיך העירום
  עטיפת הקומיקס
  עטיפת הקומיקס
  אמה פרוסט, המלכה הלבנה
  עטיפת הקומיקס
  עטיפת הקומיקס
  הענק הירוק בגרסה הנשית
  עטיפת הקומיקס
  לאתר ההטבות
  מומלצים