שתף קטע נבחר

"הנהגת הג'יהאד האיסלאמי עברה מסוריה לטהרן"

מקורות פלסטיניים אמרו שמזכ"ל הארגון מבצע את רוב עבודתו מאיראן. עוד דווח כי דמשק מאפשרת לאנשי התנועה לחזור

ארגוני הטרור מרגישים כנראה כי ימיו של בשאר אסד בהנהגה בדמשק ספורים ולכן הם מחפשים מקומות אחרים לפעול מהם: העיתון הלונדוני א-שרק אל-אווסט דיווח הבוקר (שבת) כי הנהגת תנועת הג'יהאד האסלאמי עזבה את דמשק, משם פעלה במשך שנים רבות, ועברה לאיראן. על פי המקורות, סגן מזכ"ל הג'יהאד האיסאלמי, זיאד נחאלה, נמצא בטהרן זה כמה שבועות. הוא חזר לדמשק לפני עשרה ימים רק כדי להעביר את גופתו של חבר הלשכה המדינית של הג'יהאד, סלים חמאדן, שמת ממחלה - מסוריה ללבנון.

 

המרד בסוריה - כתבות אחרונות ב-ynet

דמשק: המורדים מעלים באש עמדות צבא

הקרב על דמשק: עשרות נפגעים במטה המשטרה

המורדים: מחזיקים במעברים לטורקיה ולעיראק

אסד בצילום ראשון מאז הפיגוע: משביע שר הגנה

 

העיתון, המסתמך על מקורות פלסטיניים יודעי דבר, דיווח שגם מזכ"ל הג'יהאד האיסלאמי, רמדאן שלח, עובר בין שתי המדינות ומבצע את רוב עבודתו מאיראן. מנהיגי הג'יהאד, על פי הדיווח, יכולים לחזור לסוריה ללא בעיות, בניגוד לאנשי חמאס - שהיחס ביהם לבין דמשק מתוח בשל הביקורת של ראשי התנועה נגד משטרו של אסד.

 

המקורות הפלסטיניים הוסיפו כי היחסים בין הג'יהאד לסורים מצוינים, אולם הם מעדיפים להישאר מחוץ לסוריה. "הג'יהאד שומר על יחסיו עם המשטר הסורי וגם על היחסים עם המשטר האיראני, כאשר הוא נמנע מלמתוח ביקורת נגד המשטר הסורי", הם אמרו. המקורות גם הדגישו כי עזיבת הבכירים

 מהג'יהאד מסוריה לאיראן לא נובעת מכך שהעמדה של התנועה השתנתה ביחס לסוריה. לדבריהם, "התנאים בשטח והתנאים הפוליטיים בדמשק אילצו את הנהגת הג'יהאד לפעול מאזור אחר".

 

מקור בכיר בג'יהאד בעזה הכחיש שבכירי התנועה עזבו את סוריה. הוא אמר לעיתון כי "התנועה לא יכולה בזמנים הקשים האלה, שלא להיות בין אחיהם בסוריה". הוא הוסיף כי בג'יהאד האסלאמי מיישמים תוכנית סיוע לפליטים הפלסטינים הנמצאים בסוריה. לדבריו, "העזיבה של חלק מהבכירים בג'יהאד את סוריה היא במסגרת הפעילות מחוץ למדינה והיא אינה סופית".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רמדאן שלח. נמצא יותר מאיראן
צילום: AFP
מומלצים