שתף קטע נבחר

מופז בקמפיין שלטים חדש: "מצדיעים לך מופז"

הוא לא הצליח להעביר חוק גיוס הוגן, נאלץ לפרוש מהממשלה, ומתמודד עם חברי סיעה שרוצים לברוח למפלגות אחרות. עכשיו יוצא יו"ר קדימה בקמפיין שלטים חדש באוטובוסים - שמחמיא לו עצמו. ח"כ מקדימה הנמנה עם אוהדיו: "זה לכל הפחות תמוה"

אם אין אני לי - מי לי? כל-כך הרבה מכות פוליטיות וציבוריות ניחתו על יושב ראש קדימה, שאול מופז, בימים האחרונים: בתחילה הוא נאלץ לפרוש מממשלה שאליה נכנס רק 70 יום לפני כן תוך ביקורת ציבורית נוקבת, ואחרי שנכשל בהשגת מטרתו לגבש חוק הוגן לשוויון בנטל. לאחר מכן בא הניסיון הכושל של מתנגדיו להתפלג מקדימה - ניסיון שהסתיים במצב מביך שבו המעוניינים בפרישה עדיין משתייכים לסיעתו המסוכסכת.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

כעת זקוק מופז למעט חיזוקים, והחיזוקים האלה יגיעו - ממנו עצמו. יו"ר קדימה פותח בקמפיין להאדרת שמו ולחיזוק המפלגה, שיסמן אותה כנושאת דגל השירות בצה"ל. קדימה הפיצה שלטים שעליהם נכתב: "מצדיעים לך מופז".

 

מצדיעים למופז על חזית האוטובוס (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מצדיעים למופז על חזית האוטובוס(צילום: מוטי קמחי)

 

שלטים כאלה שהוצבו על אוטובוסים גרמו גם לאנשים בתוך המפלגה להרים גבה. "ראיתי את הקמפיין הזה אתמול", סיפר אחד הח"כים בקדימה שנמנים עם מחנה מופז. "חציו בסדר גמור, אבל החצי השני - לכל הפחות תמוה. אפשר לחשוב שנכנסנו לשנת בחירות".

 

מקורביו של יו"ר קדימה דחו את הטענות, וציינו כי גם היו"ר הקודם, ציפי לבני, השקיעה כספים רבים בקמפיינים ציבוריים. "הקמפיין הזה הוא 20%-80%: עשרים מופז, והשאר קדימה".

 

קדימה מצויה במצב כלכלי קשה, עם חובות של עשרות מיליוני שקלים. לאחרונה אישרו חברי הכנסת של הסיעה את תקציב המפלגה, ולפעילויות הוקצה סכום נמוך יחסית, של כחצי מיליון שקל בלבד לשנה כולה. "להערכתי הקמפיין הזה עולה מאות אלפי שקלים", אמר ח"כ בקדימה. "אין לקדימה גרוש פנוי, וממש תמוה שמשקיעים כל כך הרבה כסף בהאדרת שמו של מופז".

 

שאול מופז במליאת הכנסת (אוהד צויגנברג) (אוהד צויגנברג)
שאול מופז במליאת הכנסת(אוהד צויגנברג)

 

מקדימה נמסר בתגובה: "מאז הדחתה של ציפי לבני מראשות קדימה נחסכים מדי חודש כחצי מיליון שקלים בהוצאות

השוטפות של התנועה. חלק הארי מהקיצוץ מופנה לכיסוי חובות וגירעונות עתק שנצברו בתקופת כהונתה של לבני, וחלק מופנה לפעילות ציבורית כדוגמת זו המתנהלת כעת".

 

"עלות הקמפיין עומדת על כמחצית מסכום החיסכון שמבוצע בחודש. קדימה נושאת בגאון את דגל המאבק לשוויון בנטל ותמשיך להוביל את המהלך למען המשרתים למרות הביקורת של גורמים אינטרסנטיים קטנים שבחרו במשתמטים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קמפיין השלטים
צילום: אטילה שומפלבי
מומלצים