שתף קטע נבחר

מעורר רחמים: על הכשלון החרוץ של הישראלים

האמת היא שאין לנו הרבה מה למכור ברוב ענפי הספורט. לא בשחיה, לא בג'ודו, לא בבדמינטון, לא בהתעמלות ולא בטניס, אבל הספורטאים שלנו לא אשמים, הם פשוט לא מספיק טובים

זה ממש לא היה היום של הספורטאים הישראליים במשחקי לונדון. לא בשחיה, לא בג'ודו, לא בבדמינטון, לא בהתעמלות ולא בטניס. כל ששת הספורטאים שלנו נחלו כשלון חרוץ, לעתים אפילו מעורר רחמים. ואין ברצוני, חלילה, להקניט אותם או לבוא אליהם בטענות.

 

 

הרי הם ללא ספק השתדלו ועשו הכל אשר הם מסוגלים לעשות. הם נתנו את הטוב ביותר מעצמם. אלא שהטוב ביותר של מרבית הספורטאים שלנו אינו טוב מספיק לרמות בהן הם נדרשים להתחרות. ברור שהם אינם אשמים. הם פשוט, מה לעשות, לא טובים מספיק.

 

אמת, יש ענפים בהם היה ברור מראש לכולם שהנציגים שלנו לא יצליחו במשימתם, כמו למשל, שחקן הבדמינטון מישה זילברמן או המתעמלת ולריה מקסיוטה. ועל כן לאיש לא היו ציפיות. אלא אם זהו המצב, למה בכלל נשלחו ללונדון? אך זהו כבר סיפור אחר אשר בו יש לדון בנפרד ולעומק.

 

יום של כשלונות למשלחת הישראלית בלונדון 2012, צפו בתקצירים:

 

מקסיוטה בדרך להתרסקות. למה היא בכלל נשלחה ללונדון? (צילום: מודי קרייטמן) (צילום: מודי קרייטמן)
מקסיוטה בדרך להתרסקות. למה היא בכלל נשלחה ללונדון?(צילום: מודי קרייטמן)

 

אך היו גם ענפים בהם היו ציפיות גבוהות דווקא. כמו בשחיה למשל. רק לפני שבועות בודדים, בעיר דברצן בהונגריה, הצטיינו שחייניות

 ושחיינים שלנו באליפות אירופה. אלא שביום ראשון ושבת התברר באופן מוחלט שדברצן לא היוותה קריטריון אמיתי.

 

שכחו אצלנו כי באליפות אירופה לא משתתפים מרבית הכוכבים של הענף, למשל האמריקאים, האוסטרלים, הסינים, היפנים, הברזילאים. מה עוד שלדברצן לא הגיעו רבים מהטובים באירופה.

 

שחר פאר. זו לא הייתה תבוסה, זו הייתה "הוצאה להורג" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
שחר פאר. זו לא הייתה תבוסה, זו הייתה "הוצאה להורג"(צילום: רויטרס)

 

וכאשר הגיע בלונדון, "הדבר האמיתי" - חזרו נציגי ישראל לרמתם הרגילה, כלומר לדרג השני - אם לא לשלישי - בעולם. ועתה לטניסאית הבכירה שלנו, שחר פאר, ששיחקה נגד מריה שראפובה. זו לא הייתה תבוסה. זו הייתה "הוצאה להורג" במלוא מובן של הביטוי, עד כדי כך הייתה שראפובה גדולה על שחר פאר.

 

גולן פולק נזרק באוויר. ספורט זה לא בשבילנו (צילום: גטי אימג'ס) (צילום: גטי אימג'ס)
גולן פולק נזרק באוויר. ספורט זה לא בשבילנו(צילום: גטי אימג'ס)

 

היום הוא רק היום השלישי של משחקי לונדון ובימים הבאים יכנסו ספורטאים ישראלים לא מעטים גם הם למעגל התחרויות. בואו נקווה שלפחות אחדים מהם יצליחו יותר מאשר הצליחו הנציגים שלנו עד עכשיו, אם כי עלינו לדעת שלישראל אין הרבה "מה למכור" ברוב ענפי הספורט הבולטים והפופולארים בעולם. אנחנו פשוט טובים יותר בהיי-טק, במדעים, במחקר, במלחמות. וגם ב"פשלות" מכל המינים. אך זהו כבר סיפור אחר לחלוטין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים