שתף קטע נבחר

קצין החקירות באריאל הואשם בהטרדה מינית

סנ"צ מרק אמיאל נאשם כי יצר קשר עם חשודה בעבירות סמים והציע לה הצעות בעלות אופי מיני, כשגורלו של התיק הפלילי שלה נתון בידיו. מח"ש: "במעשיו עשה שימוש לרעה בסמכותו כשוטר וביצע מעשה של הפרת אמונים הפוגע בציבור"

מי שאמון על אכיפת החוק מצוי שוב בצדו השני של המתרס: המחלקה לחקירות שוטרים הגישה הבוקר (יום ב') כתב אישום נגד סגן ניצב מרק אמיאל, קצין החקירות של מרחב שומרון, בעבירות של שימוש לרעה בכוח המשרה, הטרדה מינית, מרמה והפרת אמונים. זאת לאחר שעל פי האישום יצר קשר עם חשודה בעבירות סמים והציע לה הצעות בעלות אופי מיני, כשגורלו של התיק הפלילי שלה נתון בידיו. השוטר אינו משרת בתפקיד כבר מעלה משנה, בעקבות החקירה שנוהלה נגדו. 

 

המשטרה על המוקד - דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

גורמים במח"ש על ניסו שחם: זה רק קצה הקרחון

השוטרים הפקירו: "בושה שהמפקדים לא נענשו"

 

בכתב האישום שהוגש בבית משפט השלום בירושלים צוין כי באוגוסט 2010 נמצאו סמים בכמות של צריכה עצמית בביתה של המתלוננת נגד אמיאל. היא עוכבה לחקירה והודתה כי היא משתמשת בסמים מסיבות רפואיות. כעשרה ימים לאחר מכן קיבל אמיאל, בשבתו כקצין החקירות בתחנת המשטרה אריאל, החלטה לגנוז את התיק מבלי שיידע אותה על כך בשיחותיו עמו ומבלי שקיבלה על כך הודעה רשמית כמקובל.

 

לאחר גניזת התיק יצר עמה אמיאל קשר טלפוני והציע לה הצעות בעלות אופי מיני. בין היתר אמר לה כי הוא קצין בתחנה וציין כי התיק שלה מצוי בפניו לצורך קבלת החלטה וביקש ממנה להגיע לתחנה עם מסמכים המעידים על מצבה הנפשי והפיזי. המתלוננת עשתה כדבריו ושוחחה עמו.

 

הוא שאל אותה על מהלך חייה והביע בפניה רצון לסייע לה. בהמשך, לפי האישום, רשם לפניו את מספר הטלפון שלה ואמר שידאג כי התיק שלה ייסגר. אמיאל התקשר אליה עשרות פעמים, ובין היתר שאל אותה האם וכיצד היא "זורמת", האם יש לה ראש פתוח להתנסויות והבטיח לה בנוגע לתיק הפלילי ש"יהיה בסדר", והבהיר שהוא אדון לגורלו של התיק. במהלך השיחות ביקש אמיאל להגיע לביתה על מנת "לעשות לה טוב", ובשיחה נוספת אף הציע לה עיסוי. 

 

בדצמבר 2010 הגיעה המתלוננת, שמיוצגת על ידי עו"ד רוני אלוני-סדובניק, לתחנת המשטרה כדי לברר אם התיק אכן נגנז ולבקש אישור רשמי לכך. לאחר מכן התקשר אליה אמיאל ושאל אותה אם הסתדרה. לאחר שהשיבה לו בחיוב שאל אותה אם יש לה חבר והציע "להיות איתה". עוד לטענת מח"ש, המתלוננת אמרה כי תשמח לעמוד עמו בקשרי ידידות, אך הוא השיב: "עוד פעם? את יודעת מה את מפסידה? איזו חוויה את מפסידה להיות איתי?". אמיאל המשיך לדחוק בה באומרו: "אין לי בעיה, בלי מחויבות. בואי נהיה ביחד, נו, מה הבעיה? בואי נהיה פעם אחת, תראי מה זה פינוק בכיף... זה לא משהו מסוכן, אל תדאגי".

 

בכתב האישום נכתב: "במעשיו עשה הנאשם שימוש לרעה בסמכותו כשוטר, ביצע מעשה של הפרת אמונים הפוגע בציבור, והציע למתלוננת הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, וזאת למרות העובדה שהמתלוננת הראתה לנאשם שאינה מעוניינת בהצעות אלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מח"ש. הגישו אישום
צילום: אוהד צויגנברג
עו"ד אלוני-סדובניק
צילום: אורית אלון
מומלצים