שתף קטע נבחר

יהודים נרצחים, והעולם שותק

עוד פיגוע טרור ושוב זכויות היהודים נשחקות קצת יותר. הזכות להגנה עצמית, הזכות ליהנות מחופשה פשוטה ולחזור הביתה בשלום. הזכות לחיות. איפה קתרין אשטון? איפה אמנסטי?

"גילינו איך להכות ביהודים במקום שבו הם הכי פגיעים. היהודים אוהבים את החיים, ועל כן זה מה שניקח מהם. אנחנו ננצח, כי הם אוהבים את החיים בעוד אנו אוהבים את המוות" - אלו מילותיו של מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, האדם שככל הנראה נתן את ההוראה לקטול חיי יהודים בבולגריה.

 

תמונת ההרס הייתה מוכרת. היא כבר נצרבה בזיכרון היהודי הקולקטיבי לנצח. שלד חרוך ומעלה עשן של אוטובס נוסעים. מתכת שרופה וזכוכית מנותצת. הדיווחים מפי עדי ראייה מוכרים גם כן. חלקי גוף, ראשים כרותים, גופות שלא ניתנות לזיהוי, מוות, הרס, כאב ודם. המטרות היו רכות וחשופות, משפחות חסרות דאגה בחופשה. הם לא ראו את זה בא. לא היה להם סיכוי.

 

עוד בערוץ הדעות של ynet:

אז מי פה המשוגע? / גבריאל, שם בדוי

לתת יותר לנכי צה"ל / אמיר רוזנבליט

 

אין ספק שישראל תרדוף את המבצעים. בינתיים כבר הספקנו לשמוע אינספור תיאוריות קונספירציה כמו גם גינויים, אך בסופו של דבר העולם תמיד קורא לישראל לפעול בזהירות ובאיפוק. מחיר חוסר היציבות גדול מדי. מחירי נפט עולים ומסעות בחירות משובשים. המחיר תמיד גבוה ממחירו של דם יהודי. מועצת זכויות האדם של האו"ם, אותו גוף מגוחך שנדמה כי תפקידו היחיד הוא לבקר את ישראל בכל הזדמנות ולעיתים להתייחס גם למפירות זכויות אדם צנועות יותר כמו סודן וסוריה כדי לשמור על מראית עין של לגיטימציה, עשוי גם הוא לפרסם גינוי מאוחר. 

 

תמיד קיימת האפשרות שקתרין אשטון, שרת החוץ האירופית, תעתיר עלינו מילות נחמה. ייתכן ששוב תנסה להציג רציונליזציה מעוותת של רצח אזרחים יהודים, כפי שעשתה אחרי הטבח בטולוז, ותרמוז שהמדינה היהודית מבצעת מעשים דומים נגד הפלסטינים.

 

רק ישראל תגן על היהודים 

סביר גם שאותם מגיני זכויות אדם אמיצים, אמנסטי אינטרנשיונל וארגון Human Rights Watch, יתמידו בשתיקתם. אחרי הכל, אין פה הזדמנות לעשות דמוניזציה של ישראל. אותה פעולת טרור גסה אינה תואמת את מסע הצלב שלהם שמטרתו לאחד שמאלנים קיצוניים, "ירוקים" ופשיסטים איסאלמים לברית מאיימת נגד החברה המערבית.

 

הילת הטרור תתעצם. יהיו שהידים חדשים שאפשר להוסיף לספר הזכרונות הגי'האדיסטי. עוד שמות לרחובות בג'נין ובשכם. עוד פוסטרים על קירות עזה וטהרן. המתנגדים האמיצים משחררים את המולדת ונלחמים בכיבוש, מכים באויב בשם האיסלאם, יהודי מת אחד בכל פעם. בינתיים, זכויות היהודים נשחקות קצת יותר. הזכות היהודית להגנה עצמית. הזכות היהודית לעבוד ולהרוויח ללא צורך להתמודד עם הטרדה וחרמות. הזכות היהודית ליהנות מחופשה פשוטה ולחזור הביתה בשלום. הזכות היהודית לחיות.

 

ישראל אוהבת "להביט מעבר לקונפליקט". אומת הסטארט-אפ, מומחית באנרגיה מתחדשת, מכוניות חשמליות, יותר עצים, יותר פיתוח בר-קיימא. דברים נהדרים כולם. הישגים שניתן להתגאות בהם, כל עוד הם אינם מסיחים את הדעת מאמת גדולה אחת: לא משנה מה עושה המדינה הזאת, וללא קשר למדיניות ממשלה זו או אחרת, תמיד יהיו אנשים שמבקשים לרצוח יהודים רק מפני שהם יהודים. ואין אפילו מנהיג זר אחד, ארגון זכויות אדם אחד, או גאון טכנולוגיה אחד שמסוגל לעשות משהו בעניין. המדינה היהודית היא היחידה שניתן לבטוח בה שתגן על חיי היהודים.

 

אויבי העם היהודי נחושים, אינטיליגנטים ופנאטים. רק טיפש יזלזל בהם. אך יהיה זה מטופש אף יותר להאמין שהעם היהודי יכול לפנות למישהו אחר זולת המדינה היהודית כדי להגן על עצמו.

 

Read this article in English

 

אלכס ריבצ'ין, עורך דין ומייסד אתר Jewish Thinker - פורום מאמרי דעה בנושאים שמשפיעים על ישראל ועל העם היהודי.  

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נושאים את ארונות הנרצחים
צילום: AP
האויבים נחושים. אלכס ריבצ'ין
מומלצים