שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  עבירת הצנזורה של אהוד ברק בשידור חי

  שר הביטחון דיבר בדיון בכנסת על "קריאת השכמה למצרים" ושיחזר את אירועי אמש בגבול. "אחרי הפיצוץ השריונית חצתה את הגדר ונעה מול כוח קטן, כלי טיס פגע בה". הוא גם חשף פרט שנאסר לפרסום

  שר הביטחון אהוד ברק התייחס הבוקר (יום ב') למתקפת הטרור אמש במשולש הגבולות עזה-מצרים-ישראל, ואמר בתחילת דיון בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת ש"אולי זו תהיה קריאת ההשכמה של מצרים לקחת את הדברים לידיים שלהם". הוא גם עבר עבירת צנזורה בשידור חי, כשחשף פרט על חיסול המחבלים שנפסל לפרסום. בתקרית אתמול נהרגו 16 חיילים מצרים לפני שהמחבלים פוצצו משאית נפץ על גדר הגבול, חדרו לישראל עם משוריין - וחוסלו בירי מהאוויר.

   

  עוד בערוץ החדשות של ynet:

   

  ברק, שדיבר בתחילת דיון על גיוס חרדים בשל פקיעת תוקפו של חוק טל, שיחזר את האירועים: "קבוצה של מחבלים כנראה סוג מסוים של ג'יהאד עולמי, לא ברור ההקשר שלהם, בתוך סיני ליד כרם שלום בצד המצרי של סיני משתלטת על עמדה מצרית קרוב לחשיכה.

   

  "מתוך המוצב הם לוקחים טנדר גדול ושריונית קטנה ומתארגנים לעלות על הגדר בהתחלה של הגדר המערבית. הטנדר נע ראשון והוא מתפוצץ ממש ליד הגדר מול פילבוקס שלנו שהוא בכוננות ולכן הוא ריק. לאחר הפיצוץ שלו השריונית חוצה את הגדר, ומתחיל לנוע. מולו נמצא כוח קטן של צה"ל הכולל טנק, כלי טיס פוגע בו והרכב נפגע. נמלטים ממנו שני אנשים. הם נהרגים על-ידי כוח צה"ל. נמצאו שם עוד שש גופות". 

   

  שר הביטחון הוסיף כי הייתה זו "תגובה חדה ותכליתית של צה"ל ופיקוד דרום וכל הכוחות הנלווים. פעולה טובה מאוד של השב"כ שהביאה לכך שהדברים נדרכו בצורה נכונה. נמנע סיכוי לפיגוע הרבה יותר כבד".

   

  מעבר הסחורות כרם שלום ייסגר לפעילות בשל הפיגוע, שאירע סמוך מאוד למתחם המעבר, שלא נפגע. במערכת הביטחון ישקלו בימים הקרובים מחדש את סידורי הביטחון במעבר, שמהווה את צינור העברת הסחורות היחיד מישראל לרצועת עזה.

   

  הרמטכ"ל גנץ בוחן את הנגמ"ש, הבוקר (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
  הרמטכ"ל גנץ בוחן את הנגמ"ש, הבוקר(צילום: דובר צה"ל)
   

  גופות חיילי צבא מצרים - על פי עיתון במצרים ()
  גופות חיילי צבא מצרים - על פי עיתון במצרים

   

  "אנחנו שומרים על קשר טוב מול המצרים והתיאום מולם נשמר", אמר אתמול דובר צה"ל, תת-אלוף יואב (פולי) מרדכי,

  "אנחנו מניחים שזה נראה כמו האירועים הקודמים שעליהם היה אחראי הג'יהאד העולמי".

   

  פרשנים מצרים שהתראיינו במהלך הלילה הפנו, בפומבי ובאופן חריג, אצבע מאשימה כלפי חמאס. הם דרשו שמנגנוני הביטחון של ממשלת חמאס בעזה ישתפו פעולה באופן מלא עם מצרים, כדי לשים יד על מבצעי הפיגועים הללו וימסרו אותם לידיה. "אם לא תהיה אפשרות להגיע לאף אחד מהם - חמאס תהיה השחקן שעומד מאחורי הפיגוע", אמר אחד הפרשנים ואילו פרשן צבאי ציין כי "אם ניאלץ להכות את רצועת עזה כמו שעשתה ישראל - נעשה זאת, אם יוכח שמאחורי דם ההרוגים עומדים מבצעים שהגיעו מרצועת עזה".

   

  בהכנת הידיעה השתתף יואב זיתון
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שר הביטחון ברק
  צילום: AP
  גנץ מסייר באזור התקרית, הבוקר
  צילום: דובר צה"ל
  מומלצים