שתף קטע נבחר

צילום: גבי מנשה, נועם מושקוביץ, גיל יוחנן, רויטרס,

הפרקליטות מודה: 12 אלף בחודש לעד מהולילנד

בעקבות דרישת ההגנה, נאלצת הפרקליטות להודות ולאשר מידע שפורסם בעבר ב"ידיעות אחרונות", לפיו ש"ד, עד המדינה בפרשת הולילנד, מקבל דמי מחיה בסך של 12 אלף שקלים בחודש. הפרקליטות: הוא יקבל את הסכום למשך שמונה שנים

הפרקליטות מודה לראשונה כי היא משלמת 12 אלף שקלים בחודש לעד המדינה ש"ד מפרשת הולילנד. היא נאלצה להודות בכך הבוקר (יום ג') בעקבות דרישת ההגנה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב.  

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

קמע הפלוגה נפסל: הצנחנים מאיימים במרד

הגבוה והנמוך: נעצרו חשודים שירו בנער בקיוסק

שער "טיים": חילונים וחרדים במלחמה על ירושלים 

 

בתגובה ציינה המדינה כי "בנסיבותיה המיוחדות מאוד של פרשת הולילנד, ועל אף עמדת התביעה כי דמי המחיה הניתנים לעדי מדינה חסויים על פי דין, מסכימה המדינה, לפנים משורת הדין ובשל נימוקים מיוחדים המפורטים בתגובה לבית המשפט, להיעתר לבקשת ההגנה ולהביא לידיעתה, את גובה דמי המחיה החודשיים הניתנים לעד המדינה ש"ד".  

 

הודעת הפרקליטות מאשרת מידע שפורסם בעבר ב"ידיעות אחרונות", לפיו גובה סכום דמי המחיה שמקבל ש"ד עומד על 12,000 שקלים בחודש. סכום זה הוגבל לתקופה של שמונה שנים ממועד תחילת התשלום.

 

12 אלף שקל בחודש. עד המדינה ש"ד (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
12 אלף שקל בחודש. עד המדינה ש"ד(צילום: מוטי קמחי)

 

בנוסף לכך, הסכימו לפני מספר חודשים נציגי המדינה לשלם את האגרה בתביעה על סך 30 מיליון שקל שהגיש עד המדינה בפרשת הולילנד נגד הנאשם המרכזי, הלל צ'רני. סכום האגרה שממנו קיבל פטור מגיע לכדי 750 אלף שקלים. עו"ד איתן מעוז, פרקליטו של נאשם נוסף בפרשה, אביגדור קלנר, אמר כי "אין תשתית משפטית להגנה על עד המדינה ואנחנו נציג את העניין בפני בית המשפט. נבקש דיון בנושא".

 

המשפט שבמסגרתו משמש ש"ד כעד המדינה נפתח בתחילת החודש שעבר בבית המשפט המחוזי בתל-אביב. כתב האישום שגובש על-ידי פרקליטות מיסוי וכלכלה עוסק

בשלוש פרשיות – פרשת הולילנד, קרקעות חברת "תעשיות מלח" ואלו של חברת "הזרע". לפי הפרקליטות, מעבר לזהותם של הנאשמים, הקו שמחבר בין הפרשות הוא "קידום פרויקטים שונים של נדל"ן בארץ, תוך מתן שוחד לעובדי ולנבחרי ציבור, בדגש על עבירות שליוו את הליכי התכנון בעיריית ירושלים ובמנהל".

 

עם תחילת שלב ההוכחות במשפט הולילנד אמר עד המדינה ש"ד כי "בלי הברכה של אולמרט ולופוליאנסקי, לא הייתה קמה התוכנית". ביום השני לעדותו ציין ש"ד בנוגע לראש הממשלה לשעבר כי "כיסיתי לו חובות לבחירות, העברתי לאהוד אולמרט מיליון וחצי שקל. היחסים היו כמו שני גנבי סוסים ואני מודה שאני אחד הגנבים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עד המדינה ש"ד
צילום: מוטי קמחי
מומלצים