שתף קטע נבחר

אתר דן לא זמין בגוגל ובכרום

גוגל חוסמת את האפשרות להכנס לאתר דן בעקבות זיהוי של תוכנה זדונית דרך מנוע החיפוש ודרך דפדפן כרום. דן: האתר בבדיקה, בינתיים ניתן להגיע לאתר באמצעות דפדנים אחרים

אתר דן תחבורה ציבורית אינו זמין מאתמול (ג') בבוקר עבור מי שמנסה להגיע אליו באמצעות החיפוש בגוגל או דרך דפדפן הכרום, כך מדווח גולש. אתמול התקבלה בדן התראה מגוגל לפיה נמצאה תוכנה זדונית באתר שעלולה להדביק בווירוסים את הגולשים.

 

כדי להגן על גולשיה, גוגל מפעילה מערכת המזהה אתרים הכוללים תוכנות מזיקות, וחוסמות את הגישה אליהם. לכן, מי שינסה להגיע לאתר באמצעות מנוע החיפוש, יתקל בהודעה בה מצוין כי הגלישה באתר עלולה להיות מסוכנת אך אם אתם מתעקשים לבקר באתר, תוכלו לעשות זאת באמצעות הקלדה של כתובת האתר dan.co.il בשורת הכתובות.

 

 

עם זאת, לאחר הקלדת הכתובת בדפדפן הכרום, גוגל שוב מעלה אזהרה בזו הלשון: "dan.co.il מכיל תוכנה זדונית. המחשב שלך עלול להידבק בווירוס אם תבקר באתר זה. גוגל מצאה תוכנה זדונית שעלולה להיות מותקנת במחשב שלך אם תמשיך. אם ביקרת באתר זה בעבר או אם אתה בוטח באתר זה, ייתכן שהוא נפגע לאחרונה על ידי האקר. לא מומלץ שתמשיך, וייתכן שכדאי לנסות שוב מחר או לעבור לאתר אחר".

 

לפי דף הניתוח של גוגל, מתוך 109 דפים שנבדקו במהלך שלושת החודשים האחרונים, 16 דפים הובילו להורדה והתקנה של תוכנה זדונית ללא הסכמת המשתמש. לפי גוגל, אתר דן לא פעל כמתווך להדבקת אתרים בווירוסים ולא אירח תוכנה זדונית, אך יכול להיות וצד שלישי, כלומר האקרים, הוסיפו קוד זדוני לאתר.

 

מדן מסרו שהנושא נמצא בבדיקה מול גוגל, תהליך שלוקח 48 שעות, והחברה המפעילה את האתר מבצעת את הבדיקות הנחוצות. בדן לא מבהירים באופן חד משמעי האם אתר מסוכן לגלישה, אך מעדכנים שמי שמעוניין להשתמש בשירותיו יכול לעשות זאת באמצעות הקלדה של כתובת האתר בדפדפנים אחרים. מי מכם שלא סומך על האתר בשלב זה יכול להמשיך להשתמש בשירותים כמו טרנזמייט, פורטל קווי התחבורה של משרד התחבורה או אתר 144.

  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גרה באוטובוס
צילום: מוטי קמחי
מומלצים