שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "טקסי דרייבר 2": תורידו אותי כאן בבקשה

  גם בעונה השנייה שלה "טקסי דרייבר" מתנהלת בעצלתיים, ממש כמו גיבוריה - ומפספסת גם את הפוטנציאל לרגש בחציה הדרמטי, וגם את הסיכוי להצחיק בחציה הקומי

  יש תופעות טלוויזיוניות שאי אפשר להתווכח איתן. הצלחה הוא אחת מהן, ועונה שנייה לסדרה בגוף שידור מסחרי היא בהחלט הצלחה. "טקסי דרייבר 2" (ימי ד', 20:45, yes קומדי) צלחה את הנהר הסוער שמפריד בין העונה הראשונה לשנייה והגיעה רטובה ומותשת לעונתה השנייה. כלומר, בשורה התחתונה, אחרי חסרונות מול יתרונות, ל-yes השתלם להפיק לה עונה שנייה. ליתר ביטחון, גם הוסיפו את הספרה "2" לשם הסדרה, כדי שיהיה ברור שאת המדליה הזאת הם הרוויחו ביושר.

   

  ביקורות טלוויזיה נוספות ב-ynet:

   

  בעונה הנוכחית אנחנו פוגשים את גברי "טקסי דרייבר" בשלב ב' של חייהם המוטרדים. אלישע נקלע לדיכאון, אכול רגשות אשם מהתאונה שהרגה את המלהקת בעונה הקודמת, ומנסה להתאבד (עם חבילת אקמול). יגאל הביא ילד עם פאני, ובאופן בלתי נמנע התחתן גם עם האחים הקריקטוריים שלה. חרא חולק בית עם אשתו לשעבר ובן הזוג שלה והילד של כולם. אביהו, שנגמל ממשחקי קלפים, התמכר לקריירה של הבן שלו ככדורגלן. והרצל, שהסכים להביא ילד עם אשתו, מבועת מהלידה המתקרבת.

   

  "טקסי דרייבר 2". לא תצא מפה מדליה (צילום: ינאי יחיאל) (צילום: ינאי יחיאל)
  "טקסי דרייבר 2". לא תצא מפה מדליה(צילום: ינאי יחיאל)

   

  בניגוד לקומדיות דור חדש, "טקסי דרייבר" לא עושה מאמץ להמציא את גלגל ההגה מחדש או לסגל לעצמה סימני היכר מקוריים. היא עומדת במקום, ובמקרה שלה מדובר דווקא בגורם מבדל - אבל זה לא גורם לה להתעלות או להתבלט. ממש כמו הגיבורים שלה, היא מתנהלת בעצלתיים בפרבר לא מוגדר, בזמן לא מוגדר (סוג של שעטנז מעורפל בין הסבנטיז לימינו), מסתפקת בקיום הבועתי המצומצם שלה, נטול ההקשר. זה עבד ב"עקרות בית נואשות", למשל. למה שזה לא יעבוד אצל נהגי מוניות נואשים?

   

  השאלה הזאת נשארה פתוחה עוד מהעונה הראשונה של "טקסי דרייבר", ואני בספק אם העונה השנייה תענה עליה. הבעיות הראשוניות של הסדרה עדיין מונחות על השולחן - הקומדיה סבירה, הדרמה לוקה בחסר. שלושה מתוך חמשת הגברים הפכו לאבות או שהם בדרך להיות כאלה, אבל נדמה שההשפעה היחידה של המהלך הזה היא הפיכתם לאנשים יותר מבואסים, פחות מסופקים, תמיד עצבניים על משהו, לכודים בקיום חסר סיכוי. קו העלילה הדרמטי הקצין, התרחק עוד יותר מהקומדיה, וכרגע התפר ביניהם גס אפילו יותר מבעבר.

   

  "טקסי דרייבר" היתה ונשארה סדרה גברית וילדותית, ומן הסתם זאת האחווה הגברית שתציל את הדמויות שלה מאבדון. אבל ככזאת חסרה בה מורכבות (נשית?), שתחבר את החלקים האלה יחד באופן מעודן יותר. כרגע היא לא דרמה-קומית אלא סדרה שחציה קומדיה וחציה דרמה, ובשני חלקיה לא מנצלת את הפוטנציאל שלה להצחיק או לרגש. גם במקצה הנוכחי שלה לא היתה פסילה, כמו שאומר מאיר איינשטיין, אבל ספק אם היא תביא את המדליה.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ינאי יחיאל
  "טקסי דרייבר 2". יותר מבואסים
  צילום: ינאי יחיאל
  לאתר ההטבות
  מומלצים