שתף קטע נבחר

למרות העצומה: לא יהיו נשים בפיפ"א

FIFA, מותג הכדורגל הממוחשב המצליח בעולם ניצב לפתחה של בקשה לשילוב נשים במשחק, בדיוק כמו בעולם האמיתי. בינתיים התשובה שלילית. אולי אם תחתמו על העצומה זה ישתנה

לאחר החשיפה שזכה לה כדורגל נשים בלונדון 2012, פתחה פרננדה שבארום מפלורידה באתר change עצומה שקוראת ל-EA לשלב גם נשים וקבוצות נשים במשחק הכדורגל המצליח בעולם, FIFA.

 

בעצומה מצוין שהמשחק מופץ רשמית ב-51 מדינות וב-18 שפות ומכר עד היום יותר מ-100 מיליון עותקים. היא ממשיכה לתאר את חלקן של נשים בקהל הגיימינג הכללי, שלפי סקרים עדכניים מהווה 47 אחוזים מכלל השחקנים, ואת התקדמותו הגדולה של כדורגל נשים באמריקה בשנים האחרונות: לפי נתוני הממשל האמריקאי, כ-40 אחוזים משחקני הכדורגל המאורגן במדינה הם נשים.

 

 
עוד ב-Games

 

לאור הנתונים הנ"ל קוראת העצומה ל-EA לאפשר גם לנשים להזדהות עם גיבורות המגרש שלהן, לקרב אותן אל הספורט ולחזק את מעמד הספורט הנשי בכלל על ידי הוספת עולם הכדורגל הנשי למגוון הפיצ'רים בהם כבר תומכת סדרת FIFA.

 

לאחר שהעצומה אספה כ-3,000 חתימות פנה אתר CVG ל-EA כדי לקבל את תגובתה בעניין. מפיק פיפא, דייוויד ראטר, הבהיר בתשובה נוסחאתית ש-EA לא מתכוונת להיות נושאת הלפיד בעניין כדורגל נשים, לפחות לא כרגע, אלא אם איזה מנהל בכיר יתערב באופן בלתי צפוי: "אנחנו מקבלים משחקנים אלפי על גבי אלפי הצעות לפיצ'רים חדשים עבור פיפא, וצריכים להעריך אותן ביחס למשאבי הפיתוח וסדרי הקדימויות שלנו, כמו גם ביחס לפיצ'רים אחרים ולכמות הפידבק הכוללת בנושא. בהתאם, כרגע אין לנו תוכניות להביא שחקניות כדורגל לפיפא".

 

FIFA 13, המשחק החדש בסדרה, יגיע למחשב ולקונסולות בסוף ספטמבר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים