שתף קטע נבחר

צילום: AP

בלוגר: תקיפת איראן תכלול טילים וחיסול בכירים

ריצ'רד סילברסטיין טוען כי מקור ישראלי העביר לו את תוכנית התקיפה שנתניהו וברק מנסים לשווק לשרים. על הפרק: שיתוק מערכת החשמל והתקשורת באיראן, ירי של עשרות טילים מישראל ומצוללות במפרץ והפצצת בתי מדענים וקציני צבא. והעורף בישראל? אפשרות של מתקפת נגד לא מוזכרת

הבלוגר האמריקני ריצ'רד סילברסטיין פרסם בבלוג שלו "תיקון עולם" כי בימים האחרונים הגיע לידיו מסמך ובו תוכנית המתקפה של ישראל נגד איראן. לטענתו, התוכנית כוללת ירי של עשרות טילים, מתקפת מטוסים, מתקפת סייבר מתוחכמת ואפילו התנקשות בבכירי צבא ובמדענים בכירים. סילברסטיין טוען כי המסמך הועבר אליו על ידי מקור ישראלי רם דרג שקיבל את התוכנית מקצין צה"ל. הדיווח אינו מאומת ואין לו אישור מכל מקור אחר.

 

בדרך לתקיפה באיראן? הכתבות האחרונות:

 

לדברי סילברסטיין, המקור הישראלי כתב לו שבזמן רגיל הוא לא היה מדליף לו את התוכנית, אך אלה אינם זמנים רגילים. "אני פוחד שביבי וברק רציניים ביותר", הוא טוען כי אמר לו המקור הישראלי.

 

הבלוגר מעריך כי המסמך הודלף אליו כדי לחשוף את הטיעונים והתוכניות של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק. לדבריו, לא המדליף מצה"ל, לא המקור רם הדרג שהעביר לו את ההדלפה וגם לא אף אחד מהקצינים הבכירים מעוניין בהתקפה בעת הזו.

 

לדבריו, התוכנית משמשת את נתניהו כדי לשכנע את השרים לתמוך בתקיפה. הבלוגר טוען כי המקור אמר לו שכמה עיתונאים בכירים בישראל נחשפו גם כן לתוכנית. הוא מדגיש כי נתניהו נמנע מלהזכיר אפשרות של מתקפת נגד איראנית, כאשר הנחת העבודה היא שמערכות הנשק המתקדמות של ישראל יסכלו ניסיון איראני להגיב.

 

נתניהו וברק. הכינו הרבה יותר ממצגת (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
נתניהו וברק. הכינו הרבה יותר ממצגת(צילום: אליעד לוי)

  

האינטרנט והטלפוניה על הכוונת

אז כיצד תראה המתקפה? לדברי הבלוגר, עשרות טילים בליסטיים ישוגרו במקביל משטח ישראל ומצוללות שישייטו באזור המפרץ הפרסי. הטילים לא יחומשו בראשי נפץ לא קונבנציונליים, אלא בראשים עם כמות גדולה של חומר נפץ שמיועדים לחדור מטרות קשיחות.

 

המתקפה תחל בכמה חזיתות במקביל ותכלול מתקפת סייבר חסרת תקדים שתשתק לחלוטין את השלטון האיראני ואת יכולתו לדעת מה מתרחש במדינה. רשת האינטרנט, הטלפוניה, הרדיו, הטלוויזיה, לווייני התקשורת, הסיבים האופטיים שמחברים בין מתקנים קריטיים - כולל בסיסי טילים תת-קרקעיים בחורמבאד ובאיספהאן - כולם ישותקו.

 

גם מערכת החשמל ברחבי איראן תשותק ותחנות כוח יספגו נזק רב מנשק מתוחכם שמבוסס על סיבי פחם שיגרמו לקצרים חשמליים. במקביל, הטילים יכוונו לכור הגרעיני באראק, אל מתקן סמוך לייצור מים כבדים, מפעלי הדלק הגרעיני באיספהאן ומטרות תת קרקעיות במתקן בפורדו.

 

מפת מתקני הגרעין באיראן ()
מפת מתקני הגרעין באיראן

 

במהלך המתקפה: התנקשות בבכירים איראנים

בנוסף, מאות טילי שיוט יפגעו במערכות שליטה ובקרה, ומתקני מחקר ופיתוח ובבתיהם של אישים בכירים בתוכנית הגרעין הצבאית האיראנית. לדברי הבלוגר, מידע מודיעיני שנצבר במשך שנים יסייע לחסל את שורת הבכירים.

 

לאחר גל ההתקפות הראשון, לווין ישראלי שישייט בחלל מעל איראן יעביר נתונים ישירות למטוסי קרב שיעשו את דרכם לעבר איראן. מטוסים אלה יישאו נשק אלקטרוני שעדיין לא מוכר, גם לא לארצות הברית. ציוד זה יהפוך את המטוסים לבלתי ניתנים לגילוי בדרך לפגיעה בשורת מטרות נוספת.

 

בין המטרות, מחסנים תת קרקעיים של טילי שיהאב 3 וסג'יל, מאגרים של דלק לטילים, מתקנים תעשייתיים לייצור מערכות שליטה בטילים, מפעלים לייצור צנטריפוגות ועוד.

 

הבלוגר, שמביע חשש מאפשרות של תקיפה ישראלית, מזכיר כי איראן מחלוקת ל-31 מחוזות עם יכולות ושליטה עצמאיים, לכן כדי שישראל תשתק את משמרות המהפכה, עליה לפגוע ב-31 מחוזות. בנוסף, הוא מציין כי רוב בכירי הצבא האיראניים ובכירי המדענים מנהלים חיים חשאיים שמקשים גם על המוסד לדעת היכן הם.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נשיא איראן אחמדינג'אד. הטלפון שלו ינותק?
צילום: EPA
מומלצים