שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, AP, AFP

המורדים בסוריה: מטוס קרב הפציץ, עשרות נהרגו

30 נהרגו ו-150 נפצעו בהפצצת כוחות אסד בעזאז שבצפון סוריה. "מטוס קרב חג מעל העיירה וירה, בניינים קרסו", סיפר פעיל. בסרטון שהועלה לרשת נראים תושבים מנסים לחלץ גופת ילד מההריסות. גם בני ערובה לבנונים נהרגו

פעילים בסוריה טוענים כי מטוס קרב מסוג מיג 29 הפציץ היום (יום ד') את העיירה עזאז שבצפון המדינה. ארגון זכויות אדם דיווח על עשרות הרוגים בהפצצה ופעיל בשטח סיפר כי 30 נהרגו. המורדים מחזיקים בעיר, הסמוכה לחלבּ, 11 בני ערובה לבנונים. מפקד מטעמם אמר כי ארבעה מהם נהרגו בהפצצה ושבעה נפצעו.

 

נפגעים בהפצצה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
נפגעים בהפצצה(צילום: AFP)

 

יד מבצבצת מבין ההריסות (צילום: AFP) (צילום: AFP)
יד מבצבצת מבין ההריסות(צילום: AFP)

 

בסרטון שהעלו פעילים ליוטיוב נראים תושבים צורחים וצועקים "אללה אכבר" בעודם נושאים גופות מדממות מבניינים שקרסו. בין ההריסות עדיין מחפשים אחר גופות נוספות. צבא סוריה עושה שימוש במסוקים ולאחרונה רבו הדיווחים על שימוש במטוסי קרב – אמצעי לחימה שהמורדים מתקשים להתמודד עמם. רק שלשום דיווחה דמשק כי מטוס קרב התרסק בשל תקלה טכנית, והמורדים טענו כי הפילו אותו. זמן קצר אחר כך הם פרסמו סרטון שבו נראה לכאורה הטייס כשהוא בידיהם. הוא קרא לחבריו לערוק.  

 

"מטוס קרב טס מעל העיירה ובהתחלה הוא ירה על מכונית ופוצץ אותה", אמר פעיל במקום, שהזדהה בשם אנואר. "אחר כך הוא התחיל לירות על רחוב ליד וכמה בניינים התמוטטו. לא יכולנו לעשות כלום. אני מניח שמניין ההרוגים יעלה ככל שנמשיך לחפור בהריסות".

 

מרחץ דמים בסוריה - ידיעות נוספות:

ארה"ב: איראן מאמנת לוחמים שיעים בסוריה

רה"מ שערק: אסד שולט רק ב-30% מהשטח

דמשק: חילופי אש ליד לשכת ראש הממשלה

 

בסרטון נראים התושבים מנסים לפנות גוש בטון. מתחת לו ניתן לראות יד של ילד, מכוסה באבק. "זו קטסטרופה אמיתית", אמר אנואר, "רחוב שלם נהרס". 

 

עזאז (צילום: AFP) (צילום: AFP)
עזאז(צילום: AFP)

 

עזאז (צילום: AFP) (צילום: AFP)
עזאז(צילום: AFP)

 

"הבניין שבו היו בני הערובה נפגע", סיפר מפקד המורדים המקומי אחמד רזלי, לערוץ טלוויזיה לבנוני. "ארבעה מהם עדיין נעדרים ואנחנו ממשיכים בחיפוש ובמבצע ההצלה. אנחנו מתפללים לאל שהם עדיין חיים". זמן קצר לאחר מכן נודע כי הם נהרגו. 

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

 

האו"ם: פשעים נגד האנושות

במקביל קבעה ועדת חוקרים של האו"ם כי כוחותיו של הנשיא בשאר אסד ומיליציית השביחה ביצעו פשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות במהלך ההתקוממות שנמשכת כבר 17 חודשים. גם המורדים אחראים

לפשעי מלחמה אך הם "לא הגיעו לחומרה, תדירות וסדר הגודל" של אלו של הצבא.

 

ועדת החוקרים, שמונתה על ידי ועדת האו"ם לזכויות אדם, האשימה את כוחות המשטר ברצח, בעינויים ובהפרות בוטות של זכויות אדם ושל החוק ההומניטרי הבינלאומי, שכוללות גם התעללות מינית, מעצרים שרירותיים ופגיעה ברכוש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאמצי חילוץ בעזאז. "רחוב שלם נהרס"
צילום: AFP
מומלצים