שתף קטע נבחר

שמחה בגבול: ישראלי התאחד עם אשתו הסורית

שמונה חודשים אחרי שנישאו נפתח המעבר בקוניטרה ודרוזי תושב מג'דל שמס קיבל את פני רעייתו, שהפכה אזרחית ישראלית: "היא עצובה כי היא מבינה שלא תוכל לחזור"

גם מלחמת האזרחים בסוריה והרגישות בגבול הצפוני לא מנעה איחוד בין דרוזי תושב ישראל לבין אשתו, אזרחית סורית. במחסום קוניטרה שברמת הגולן התקיים היום (ה') איחוד משפחות בין פידאא איברהים ממג'דל שמס לבין רעייתו, ואחרי כמעט שנת נישואים שאותה בילו בנפרד – הם עברו לגור יחד בתחומי מדינת ישראל.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות ב-ynet:

 

התהלוכה ביציאה ממעבר קוניטרה. אורז וצהלולים (צילום : אתר פאנט) (צילום : אתר פאנט)
התהלוכה ביציאה ממעבר קוניטרה. אורז וצהלולים(צילום : אתר פאנט)

 

הזוג המאושר. החגיגה הגדולה רק בשבוע הבא (צילום : אתר פאנט) (צילום : אתר פאנט)
הזוג המאושר. החגיגה הגדולה רק בשבוע הבא(צילום : אתר פאנט)

 

השניים הכירו לפני שמונה שנים, בזמן שאיברהים למד רפואת שיניים בסוריה. הכלה היא תושבת הכפר ג'רמנה, הנמצא כשמונה קילומטרים דרומית לדמשק. החתונה התקיימה לפני שמונה חודשים בעמאן שבירדן, ואליה הגיעו בני משפחה משני הצדדים, אבל מאז השניים לא התראו. האיחוד תוכנן להתקיים כבר אתמול אולם הוא נדחה בשל קשיים שהערימו השלטונות הישראליים והסוריים. רק בשעות הבוקר חצו החתן ובני משפחתו את הצד הישראלי של מסוף הגבול בקוניטרה ועברו לצד הסורי להסדרת רישומים ומפגש עם האשה.

 

בעת שהשניים יצאו מהמסוף וצעדו אל המכונית המקושטת ניכר באיברהים שהוא מתרגש ומתקשה לדבר. בן דודו, גלאא מדאך, התייחס במקומו לאירועי הדמים בסוריה שעלולים היו להקשות על האיחוד: "לפי מה שהבנתי, לא עשו לה בעיות לצאת מסוריה. לא כל מה שרואים בטלוויזיה זה נכון".

 

את האיחוד ליווה איברהים נידאל, עוזרו של סגן השר איוב קרא, שהסביר את התהליך. "לאחר שהתקבלו האישורים הביטחוניים למעבר, הועברה בקשה לצלב האדום בישראל שהסדיר זאת מול הצלב האדום בסוריה", אמר.

 

בצד הישראלי של הגבול התקבלו הזוג במטחי אורז, קולות צהלולים, ריקודים ודרבוקות. אבל לצד השמחה יודעת הכלה שבזמן הקרוב לא תוכל לשוב לכפר הולדתה בסוריה. "היא תוכל לפגוש את המשפחה שלה רק בירדן, לכן היא בוכה", הסביר רפיק איברהים, קרוב משפחה של החתן. "היא עייפה עכשיו. אנחנו נחכה עם החגיגות ונעשה מסיבה במג'דל שמס בעוד שבוע".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הזוג המאושר. האיחוד נדחה ביום
צילום : אתר פאנט
מומלצים