שתף קטע נבחר

אין כסף: בעלי לקויות ילמדו במסגרות רגילות

מאות תלמידים במגזר החרדי ייאלצו ללמוד יחד עם כולם לאחר שבמשרד החינוך הגדירו את לקויותיהם כ"קלות". ההורים: כמו לזרוק אותם מהגג. משרד החינוך: נעניק תמיכה בהיבט הרגשי

מאות תלמידי יסודי במגזר החרדי, שסובלים מלקויות למידה קלות, ישולבו החל מהשנה במסגרות רגילות, בשל היעדר תקציב מצד משרד החינוך. ההורים הנפגעים כועסים על המהלך וטוענים כי מדובר בפגיעה חמורה בילדיהם.

  

מדובר בילדים שסובלים מלקויות שמוגדרות כקלות, בהן קשב וריכוז, בעיות רגשיות, בעיות שפה ועוד. בשנים האחרונות הם עברו ועדות השמה, שקבעו כי הם זכאים ללמוד בכיתות קטנות במסגרת החינוך המיוחד ולקבל שעות טיפוליות ותגבורים בלימודים.

 

עוד בחדשות ynet:

 

לפני כחודש הודיע משרד החינוך להורים כי "בשל הסל התקציבי המצומצם לחינוך המיוחד, הוחלט כי יינתן מענה רק לילדים עם לקויות 'קשות', וכל האחרים ישולבו בחינוך הרגיל במסגרת תוכנית הכלה". במשרד אף הנחו את הרשויות המקומיות שלא לפתוח מסגרות חדשות לטובת הלוקים בלקויות קלות.

 

גורם הבקיא בנושא סיפר ל-ynet כי בשנים האחרונות חל גידול לא פרופורציונאלי במספר הילדים שהוגדו כבעלי לקויות למידה. לדבריו, הורים רבים מנסים לשלוח את ילדם למסגרות של חינוך מיוחד כדי שילמדו בקבוצות קטנות, על אף שלכאורה הם אינם זקוקים לכך מבחינה רפואית.

 

בנציגות ההורים הגיבו בזעם על הודעת משרד החינוך וטענו כי מדובר במהלך שיפגע בעתידם. "שילוב של ילדים במסגרת שאינה מתאימה להם כמוה להגיד לנו 'קחו את הילדים שלכם, עלו איתם לגג וזרקו אותם על הראש", טענה נציגת ההורים. "מפני שכל הילדים ללא יוצא מן הכלל למדו עד היום במסגרות השונות של החינוך המיוחד, אין שום סיבה שהדבר ישתנה".

 

אב לילד בן שבע מירושלים הוסיף כי "לא ייתכן שבגלל בעיות תקציב יפגעו בעתידו החינוכי. אם משרד החינוך חושב שיש תלמידים שאינם זכאים לחינוך מיוחד, אז שיעשה בדיקות קפדניות, אבל לא ייתכן שיפגעו בילדים שבאמת

 זקוקים למסגרת הטיפולית".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "תקציב החינוך המיוחד גדל בשלוש השנים האחרונות בכמיליארד שקלים (2.5 מיליארד שקל ב-2009, לעומת 3.5 ב-2012) במטרה לתת מענה למורכבויות השונות והרבות של התלמידים המצויים במסגרת זו. המשרד מקדם מדיניות של שילוב תלמידים עם לקויות למידה או מורכבויות קלות במסגרת החינוך הרגיל, תוך מתן תמיכה רחבה בהיבט הרגשי והלימודי. שילוב למידים אלה בחינוך הרגיל מאפשר להם לרכוש מיומנויות חברתיות ולימודיות, שתורמות להתפתחות האישית שלהם". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים