שתף קטע נבחר

בלעדי: השירים החדשים של יהודית רביץ

את האלבום החדש של יהודית רביץ "סופות של חול", הפיק מוזיקלית ברי סחרוף. רגע לפני שהוא יוצא אל החנויות, מאפשרת הזמרת לגולשי ynet האזנה ראשונה לחמישה שירים מתוכו - ומספרת על יצירתו. קבלו את הראשון: "האור שמאיר מעלי"

בסוף השבוע הקרוב תוציא יהודית רביץ את אלבומה החדש "סופות של חול", אלבום שהופק מוזיקלית על ידי ברי סחרוף. אבל עוד קודם לכן, נחשוף בפניכם בכל יום במהלך השבוע הקרוב, שיר חדש מתוך האלבום בבכורה - ורק ב-ynet תוכלו לגלות ראשונים את השירים החדשים של רביץ. בנוסף להאזנות, רביץ גם חושפת בפנינו את הסיפור שמאחורי כל שיר ושיר. בפתיחתו של השבוע מגיע "האור שמאיר עלי", שיר שכתב לה המוזיקאי עידו אגמון, מי שמנגן ועובד גם לצידו של רמי פורטיס ומוזיקאים רבים אחרים.

"עידו הגיטריסט מחליף מידי פעם את עמית יצחקי בלהקה שלי ובצורה הכי פשוטה הוא שאל אותי אם בא לי לשמוע שיר", מספרת רביץ. "הוא אמר שחלם בלילה את השיר, קם בבוקר, כתב אותו ושמע אותי שרה אותו ברוחו. אמרתי לו: 'יש לך שאלה בכלל? ברור שאני אשמע אותו'.

 

יהודית רביץ: חלום נבואי      (צילום: בן קלמר) (צילום: בן קלמר)
יהודית רביץ: חלום נבואי (צילום: בן קלמר)

 

"וברור שהשיר מיד נכנס לי ללב. עוד באותו היום הוא בא ועשינו אצלי סקיצה בסטודיו. זה מסוג השירים שמתפלקים החוצה כמעט בלי מאמץ. זה היה חלום, לך תדע שפה של חלומות ומה זה אומר, כי באמת אנחנו יודעים על זה מעט וזה חלק ממי שאנחנו. לפעמים יש תסריטים בתוך החלומות שהם מופרכים כל כך, אבל הפעם זה היה חלום נבואי של עידו ולא נותר אלא לשתף פעולה".

 

האור שמאיר עלי

מילים ולחן: עידו אגמון

 

מהי אהבת חיי

האור שמאיר עליי

מהי אהבה בלי תנאי

האור שמאיר עליי

כביש שחור בלילה קר

מתגלה בו דרך סדק צר

עד הבוקר מהבהב ושב

האור שמאיר עליו

 

תסתכלו על העולם

קרוב לסוף ולא מושלם

אור גדול שנח עליו

כדור כחול ומעורבב

רק בחושך עוד כוכב

ירגיש קרוב ולא ישכב

כל מה שעצוב עכשיו

לא יכאב

 

מהי אהבת חיי

האור שמאיר עליי

מהי אהבה בלי תנאי

האור שמאיר עליי

איש כפוף מעל מיתר

מחבק את גורלו המר

עד הבוקר מהבהב ושב

האור שמאיר עליו

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניר סגל
יהודית רביץ. האור שמאיר מעלי
צילום: ניר סגל
לאתר ההטבות
מומלצים